R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat"Odblaskowy pierwszak" ponownie w powiecie pajęczańskim

„Odblaskowy pierwszak” ponownie w powiecie pajęczańskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie po raz kolejny realizują akcję „Odblaskowy pierwszak” i odwiedzają szkoły na terenie powiatu pajęczańskiego.

„Odblaskowy Pierwszak” jest programem profilaktycznym zarejestrowanym w Komendzie Głównej Policji, a do współudziału w jego realizacji zostały zaangażowane wszystkie gminy powiatu pajęczańskiego. Celem akcji jest uświadomienie dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ich ochrona przed skutkami i udziałem w wypadkach drogowych poprzez wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drogach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Chorzewie oraz w Kiełczygłowie. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie poruszać się po drogach. Oczywiście nie zabrakło prelekcji na temat tego jaki wielki wpływ maja odblaski na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i jak znacząco zwiększa się odległość widzenia przez kierowców w porze wieczorowo – nocnej gdy pieszy posiada jakikolwiek element odblaskowy. Po skończonej prelekcji Wójt Gminy Kiełczygłów Mariusz Mielczarek wraz z sekretarzem Markiem Kula wręczyli dzieciom kamizelki odblaskowe zakupione w ramach programu przez Urząd Gminy w Kiełczygłowie.

„Odblaskowy pierwszak” dotarł już także do Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach. Funkcjonariusz zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowy Gminy Sulmierzyce przeprowadzili pogadankę z pierwszoklasistami ze szkoły Podstawowej w Sulmierzycach, Dworszowicach Pakoszowych oraz Bogumiłowicach. Tematem przewodnim było bezpieczne poruszanie się po drogach. Na koniec uczniowie otrzymali pakiety odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Sulmierzycach.

fot.: KPP Pajęczno

 

 

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments