R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatGmina Rząśnia. Pościg za pijanym kierowcą

Gmina Rząśnia. Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci z pajęczańskiej drogówki zatrzymali 45-latka, który nie zatrzymał się do kontroli po tym jak jadąc citroenem przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto okazało się, że wsiadł za kierownicę mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz posiadał podwójny dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie, jego pojazd został zabezpieczony. Prokurator wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę 3 lipca w godzinach popołudniowych, policjanci z pajęczańskiej drogówki podczas prowadzonej kontroli prędkości w miejscowości Rząśnia,  zmierzyli prędkość citroenowi, którego kierujący wyraźnie nie stosował się do obowiązujących ograniczeń. Pomiar prędkości jadącego pojazdu wykazał, że porusza się 84km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi wydali polecenie do zatrzymania, po którym kierujący ominął funkcjonariuszy, znacznie przyspieszył i zaczął uciekać.  Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za oddalającym się citroenem powiadamiając o tym fakcie oficera dyżurującego pajęczańskiej komendy.

Mężczyzna nie reagował na wydawane sygnały świetlne, dźwiękowe i cały czas kontynuował ucieczkę. Mundurowi w miejscowości Trzcinica udaremnili dalszą jazdę kierującemu i zatrzymali jego samochód. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, posiadał podwójny dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Citroen nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz badań technicznych – informuje oficer prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Wioletta Mielczarek.

Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie, jego pojazd skonfiskowano zgodnie z nowymi przepisami. Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Kierując pojazdem pod wpływem alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy! – apeluje rzecznik pajęczańskiej policji.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments