R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatCzujny kierowca pomógł zatrzymać pijanego kierującego z blisko 3 promilami

Czujny kierowca pomógł zatrzymać pijanego kierującego z blisko 3 promilami

Dwójka pijanych kierowców została wyeliminowana z naszych dróg. Jeden z nich złapany dzięki czujności innego kierowcy miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Bogumiłowicach 4 lipca 2024 roku w godzinach porannych. Styl jazdy kierowcy osobowego opla wzbudził podejrzenia jadącego za nim świadka. Postanowił on działać, wyprzedzając opla i zatrzymując się przed nim, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. W reakcji na to kierowca opla zaczął gwałtownie cofać, uderzając w stojący za nim pojazd świadka. Mężczyzna natychmiast podbiegł do kierowcy, zabrał mu kluczyki i powstrzymał go przed dalszym poruszaniem się.

Na miejsce zdarzenia szybko przybył patrol policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód został zabezpieczony zgodnie z nowymi przepisami. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, brak uprawnień oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie kary finansowe. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dziękujemy świadkowi za wzorową postawę i szybką reakcję na zagrożenie. Jest to przykład obywatelskiej odpowiedzialności, godny naśladowania.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych w miejscowości Dryganek Duży, pajęczańska drogówka zatrzymała nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. Podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze wyczuli od 33-letniego mieszkańca Wielunia woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami, a o dalszych konsekwencjach zdecyduje sąd.

Od początku 2024 roku pajęczańska policja wyeliminowała z ruchu już 116 nietrzeźwych kierujących. To pokazuje, jak poważnym problemem jest jazda pod wpływem alkoholu i jak ważna jest czujność oraz reakcja innych uczestników ruchu drogowego.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments