R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatGmina Sulmierzyce pozyskała kolejne duże dofinansowanie

Gmina Sulmierzyce pozyskała kolejne duże dofinansowanie

Gmina Sulmierzyce pozyskała wsparcie finansowe w kwocie 2,8 miliona złotych i jest jednym z nielicznych samorządów w regionie, które otrzymały maksymalną ilość dofinansowania w ramach rządowego programu Polski Ład, przeznaczonego specjalnie dla gmin, w których istniały PGR-y.

W piątek 15 września zastępca wójta gminy Sulmierzyce, Anna Szydłowska w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy, Tadeusza Kruszyńskiego, skarbnika gminy, Ewy Bęczkowskiej oraz radnego Grzegorza Włodarczyka, odebrali z rąk ministra Waldemara Budy symboliczne czeki o łącznej wartości 2.800.000 złotych.

Kwota 2 milionów złotych zostanie zainwestowane w rozwój infrastruktury sportowej i turystycznej, co niewątpliwie przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz przyciągnie turystów z innych regionów. Natomiast 800 tysięcy złotych przeznaczone jest na przebudowę drogi w Dąbrowie.

To nie pierwsza inwestycja wspierana przez program Polski Ład w gminie Sulmierzyce. W pierwszej edycji obrotny samorząd pozyskały 717 tysięcy złotych na przebudowę drogi dojazdowej do pól w miejscowości Wola Wydrzyna. To doskonały przykład na to, jak istniejące inicjatywy oraz zdolność pozyskiwania środków mogą przekładać się na konkretny gminy.

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu

Tak trzymać Panie Wojcie.

Pajęczanka
Pajęczanka
7 miesięcy temu

Gratulacje🤗

Gosia
Gosia
7 miesięcy temu

A Pajęczno jak zwykle nic?
Pewnie nie miał kto wniosku złożyć?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Gosia
7 miesięcy temu

Pielucha nie nakazała.