R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatI Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Sulmierzyce

I Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Sulmierzyce

W poniedziałek 17 października odbyła się I Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Sulmierzyce. Celem spartakiady było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły oraz przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami. Wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.

W dziewięciu konkurencjach, z prawdziwym duchem walki do sportowych zmagań stanęli przedszkolaki z Przedszkola w Bogumiłowicach oraz Sulmierzycach w kategorii wiekowej 5  –  6 lat. Poszczególne zadania, które miały wykonać drużyny, wymagały od zawodników zwinności, skoczności i szybkości. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole.
Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a nauczyciele wraz z  dziećmi żarliwie kibicowali wszystkim. Nad prawidłowym przebiegiem spartakiady i  zasadami fair play czuwał sędzia – Marcin Nowak oraz powołane przez organizatorów jury w  składzie: Ewa Makos, Wiktoria Wawrzyniak oraz Anna Placzyńska. Nagrody w imieniu włodarza wręczała sekretarz gminy Sulmierzyce Anna Szydłowska wspólnie z dyrektor Przedszkola w Bogumiłowicach Gabrielą Najgebaur.

Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować te wspaniałe zawody. Przedszkolaki doskonale się bawiły, a wszystko w duchu zdrowej sportowej rywalizacji. Było dużo radości, a na twarzach dzieci oprócz skupienia gościły także szerokie uśmiechy. Mam nadzieję, że organizowanie Spartakiady Przedszkolaków stanie się naszą coroczną tradycją – mówiła dyrektor Przedszkola w Bogumiłowicach.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, a każdy zawodnik pamiątkowy medal i dyplom.

tekst i fot.: Organizatorzy
R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
1 rok temu

Fajna impreza dla dzieciaków.

ktoś nie stąd
ktoś nie stąd
odpowiedział na komentarz  Mirek
1 rok temu

Nie rozumiem tego minusa pod komentarze Mirka

Bandzio
Bandzio
odpowiedział na komentarz  ktoś nie stąd
1 rok temu

Wszystko jasne, rudej dysze nic się nie podoba. Tylko pisowska kasa jej się podoba.

ktoś nie stąd
ktoś nie stąd
1 rok temu

Jest moc!!!