“Kaskada” na pajęczańskich drogach

3

Kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości kierowców dokonywali pajęczańscy funkcjonariusze drogówki w trakcie działań „Kaskada”.

Działania zostały przeprowadzone wspólnie z funkcjonariuszami drogówki Komendy Powiatowej w Kłobucku na drodze wojewódzkiej nr 491. Rozstawione na krótkim odcinku drogi policyjne patrole miały na celu wyłapanie tych kierujących, którzy najczęściej łamią przepisy ruchu drogowego.

Kierowcy często mijając pierwszy patrol uważają, że dalej są już bezkarni i często z premedytacją wciskają pedał gazu głębiej. Patrole policyjne są tak rozdysponowane, aby po przejechaniu krótkiego odcinka drogi natrafić na kolejny. Dzięki temu szanse na wyeliminowanie niebezpiecznych piratów drogowych są większe – mówi rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Warto również przypomnieć, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków, dlatego mundurowi restrykcyjnie podchodzą do kierowców, którzy rażąco przekraczają dopuszczalną prędkość.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a
Poprzedni artykuł“Parafia i gmina Nowa Brzeźnica w objęciach okupacji hitlerowskiej”
Następny artykułOddaj krew dla Moniki i jej nienarodzonego dziecka
guest
3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Miłosz
Miłosz
1 rok temu

Yanosik i tyle!

Grzesiek
Grzesiek
odpowiedział na komentarz  Miłosz
1 rok temu

Ja jeżdżę z CB i Janosikiem w telefonie i muszę powiedzieć, że oba rozwiązania mają wady i zalety.

XyZ
XyZ
1 rok temu

Czarna Vectra wpadła 😀