“Kaskada” na pajęczańskich drogach

3

Kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości kierowców dokonywali pajęczańscy funkcjonariusze drogówki w trakcie działań „Kaskada”.

Działania zostały przeprowadzone wspólnie z funkcjonariuszami drogówki Komendy Powiatowej w Kłobucku na drodze wojewódzkiej nr 491. Rozstawione na krótkim odcinku drogi policyjne patrole miały na celu wyłapanie tych kierujących, którzy najczęściej łamią przepisy ruchu drogowego.

Kierowcy często mijając pierwszy patrol uważają, że dalej są już bezkarni i często z premedytacją wciskają pedał gazu głębiej. Patrole policyjne są tak rozdysponowane, aby po przejechaniu krótkiego odcinka drogi natrafić na kolejny. Dzięki temu szanse na wyeliminowanie niebezpiecznych piratów drogowych są większe – mówi rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Warto również przypomnieć, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków, dlatego mundurowi restrykcyjnie podchodzą do kierowców, którzy rażąco przekraczają dopuszczalną prędkość.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

3
Odpowiedz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GrzesiekXyZMiłosz Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Miłosz
Miłosz

Yanosik i tyle!

Grzesiek
Grzesiek

Ja jeżdżę z CB i Janosikiem w telefonie i muszę powiedzieć, że oba rozwiązania mają wady i zalety.

XyZ
XyZ

Czarna Vectra wpadła 😀