R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatMieszkańcy Gminy Rząśnia spędzą dobę w kolejce

Mieszkańcy Gminy Rząśnia spędzą dobę w kolejce

W czwartek Urząd Gminy w Rząśni rozpocznie przyjmowanie wniosków o dotację na instalację fotowoltaiki. Kolejka chętnych do skorzystania z dofinansowania ustawiła się już w środę wczesnym rankiem.

O pierwszej nocnej kolejce w Rząśni pisaliśmy w czerwcu, kiedy to ponad setka mieszkańców spędziła noc przed Urzędem Gminy, aby zakwalifikować się do udziału w programie wymiany kotłów centralnego ogrzewania. Mieszkańcy mogli zyskać w ten sposób dofinansowanie w kwocie do 9 000 zł. W najbliższy czwartek 24 sierpnia gmina rozpoczyna nabór wniosków w związku z realizacją kolejnego przedsięwzięcia proekologicznego – instalacji ogniw fotowoltaicznych. Koszt realizacji przedsięwzięcia programu to 2 000 000 zł. Gminy Rząśnia dofinansuje każde gospodarstwo domowe do 80% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 20.000 zł. Łatwo policzyć, że dla przeciętnego mieszkańca gra toczy się o ponad dwa razy wyższą stawkę niż w przypadku wymiany kotłów. Chętnych nie brakuje i od samego rana pod magistratem ustawia się kolejka. Wójt Gminy Rząśnia, Tomasz Stolarczyk apeluje jednak o rozwagę i przekonuje, że program potrwa jeszcze przez kolejne lata:

– Jeśli ktoś nie zdąży lub zabraknie funduszy na ten rok i nie pozyska tych pieniędzy, to oczywiście cały czas podkreślam, że program ma być realizowany do 2020 roku. Gmina jest przygotowana, żeby zabezpieczyć wszystkich mieszkańców chętnych do założenia fotowoltaiki w przyszłości, czy to będzie w tym roku, czy przyszłym, czy w następnych latach. W związku z tym moja prośba do mieszkańców jest taka, aby wykazywali dużo rozsądku, nie nadużywali własnego budżetu, nie zaciągali kredytów – bo też takie suchy do mnie dochodzą – ponieważ ten program będziemy realizować.

Na sto dostępnych do złożenia wniosków dwa zostały przyznane parafiom z terenu gminy, zatem dostępnych jest 98 miejsc. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, chętnych na założenie instalacji w tym roku może być nawet około 160 osób. Warto dodać, że podczas czerwcowego programu wymiany źródeł ciepła, mieszkańcy stali w kolejce przez całą noc praktycznie na darmo, ponieważ liczba złożonych wniosków nie przekroczyła zakładanego budżetu.

Aktualizacja:

Już po godzinie 9 liczba mieszkańców, którzy chcą złożyć wniosek o dotację przekroczyła zakładane 98 osób.

R e k l a m a

27 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

27 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
TomPno
TomPno
6 lat temu

Luuudzie……
Kazdy kto zlozy wniosek dostanie dotacje.
Czytac czytac czytac albo stac w kolejce🤣🤣🤣

z Rząśni
z Rząśni
odpowiedział na komentarz  TomPno
6 lat temu

dobra dobra ale jak mi teraz założą fotowoltanikę to przez pół roku (do czasu kolejnego naboru wniosków) zaoszczędzę na prądzie około 1000zł (w moim przypadku). A co jeśli w kolejnym naborze będą przekonywać, że za rok też będą pieniądze aby cierpliwie czekać? Też mam nie stać i dalej tracić?

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  z Rząśni
6 lat temu

w tym roku Gmina przeznaczyła środki na założenie 320 instalacji więc jest to naprawdę sporo. Tylko ludzie którzy zakładają te instalacje nie do końca robią to rozsądnie. Są mieszkańcy, którzy rachunki za prąd płacą na poziomie 200 zł na dwa miesiące i zakładają instalację po 4 kW oni nawet nie wykorzystają tej energii tylko za darmo oddadzą energetyce. I tu jest problem związany z tym że nie dla wszystkich starczy tych pieniędzy.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
6 lat temu

Dokładnie.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  z Rząśni
6 lat temu

Dalej nie oszczędzać. Bo to nie zarabia, a oszczędza 🙂 Ale tak, w tym myśleniu jest sporo racji 🙂

CZUCZON
CZUCZON
6 lat temu

A Potem sie wszyscy spalcie jak to jeden na osiedlu za dino…. 😀

CZUCZON
CZUCZON
6 lat temu

A w kiełczygłowie nie trzeba stac w kolejkach ….. 😀

Kielczygłowiankaa
Kielczygłowiankaa
odpowiedział na komentarz  CZUCZON
6 lat temu

Bo w Kielczyglowie guzik jest tylko dziury w asfalcie….tylko zaorać 🤔

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  CZUCZON
6 lat temu

Kiełczygłów to powinni do Rząśni przyłączyć a Wójta na taczce wywieść.

witek
witek
odpowiedział na komentarz  Marek
6 lat temu

weź się wieśniaku zastanów co piszesz, po tylu latach zastoju nareszcie widać, że w tej gminie wszystko ruszyło… szkoła, przedszkole, remizy odnowione itp, a nie to co było kiedyś

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  witek
6 lat temu

Ty buraku się zastanów. Widać że gów..o widziałeś i w du..ie byłeś. Ośrodek zdrowia zapuszczony, drogi przez cały Kiełczygłów najgorsze w powiecie, 1 remiza jest wyremontowana (Huta) a druga w Chorzewie nie dokońca – a gdzie inne remizy jak Obrów, czy skoczylasy? Do żłobka chodzą dzieci z innych gmin, nawet placu zabaw fajnego dzieci nie mają przy przedszkolu. Ale Ty głąb jesteś. przez 8 lat trzeba coś w końcu zrobić. Każdy by zrobił mając nawet 2 lewe ręce!

Izydor
Izydor
odpowiedział na komentarz  Marek
6 lat temu

Fakt. Kiełczygłów wygląda jakby dopiero co skończyła się wojna. Nie było i nie ma tam dobrego gospodarza.

Zdzialoszyna
Zdzialoszyna
6 lat temu

Jak tam powietrze w Pajecznie? Można wieczorem wyjść na podwórze? 😁😁😁

Pajęczanka
Pajęczanka
odpowiedział na komentarz  Zdzialoszyna
6 lat temu

W Pajęcznie należy siedzieć w domu, albo wyjeżdżać. Z kominów dym czarny leci że hej. Spacerować nie można zimą i latem. Nawet jeśli się ma ogrzewanie ekologiczne, to nic nie daje. Ty nie zanieczyszczasz powietrza, ale inni sobie nie żałują.

racjonalny
racjonalny
odpowiedział na komentarz  Pajęczanka
6 lat temu

Niech rząd obniży ceny energii elektrycznej na ogrzewanie elektryczne Wtedy można mówić o ekologi w regionie. I będzie to ekologia dla wszystkich. Jednym lekką ręką dajemy 500+ a drugim proponujemy ekologię za własne pieniądze a innym za dotacje

Zpajęczna
Zpajęczna
odpowiedział na komentarz  Zdzialoszyna
6 lat temu

Spokojnie można wyjść. Często wieczorem bywam w marketach i nic się nie dzieje

Pracownik
Pracownik
6 lat temu

Ludziska nie róbcie tłumu i wiochy przed tą gminą nie kłócić się i przepuszczajcie szlachtę z gminy po nie mogą swobodnie przejść

robol
robol
odpowiedział na komentarz  Pracownik
6 lat temu

Złap zatrudnienie w gminie, też będziesz szlachtą, zazdrośniku

Pracownik
Pracownik
6 lat temu

Z robalami nie piszę. Ale tam potem wali idzie pawia puścić łee

rzasnia
rzasnia
odpowiedział na komentarz  Pracownik
6 lat temu

Robolami kolego. Czytaj dokładniej, a nie jak zawsze 🙂

zły 29
zły 29
6 lat temu

Żadnego równouprawnienia w tym zasranym kraju, bo np w gm.Kiełczygłów to nawet głównej drogi nie da się poprawić jak się należy, a nie mówiąc juz o gminnych schodach… Masakra

Pracownik
Pracownik
6 lat temu

Jak już to piszę się Rząśnia kolego

rzasnia
rzasnia
odpowiedział na komentarz  Pracownik
6 lat temu

Tak kolego. Gdy używa się tego jako nazwy gGminy, miejscowości, itp. Nie jako nicku. Tu panuje pewna dowolność. Przyjąć możemy, że ten nick nie mam związku z nazwą miejscowości itp.
Myśl też „dokładniej”.

Aneta
Aneta
odpowiedział na komentarz  rzasnia
6 lat temu

Oficjalnie, Pan Prezes Jacek Grzelak firmy Sidomis Sp. z o.o. zaprosił wszystkich oczekujących w kolejce na ciepłą herbatę, kawę oraz pizze. Każdy również mógł skorzystać z toalety, a to wszystko za sprawą dyżuru całonocnego w siedzibie Sidomisu.

adsdwdasd
adsdwdasd
6 lat temu

w rząśni za darmowy solar gówno by zjedli 🙂

Rip
Rip
odpowiedział na komentarz  adsdwdasd
6 lat temu

Chyba twoja stara!!

chcący
chcący
6 lat temu

Ja chciałbym mieszkać w gminie Rząśnia. Bo miałbym takie profity. A tutaj ciągłe narzekanie