Więcej kontroli na drogach – trwa akcja „Bezpieczny weekend”

2
policja pajęczno

Ostatni weekend sierpnia wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. W ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend” policja będzie prowadzić wzmożone działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia.

W ostatni weekend sierpnia, należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Na drogach będzie większe nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami oraz wzmożone natężenie ruchu.

W całej Polsce nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Podczas tego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Funkcjonariusze pełniący służbę zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

źródło: KGP
Poprzedni artykułMieszkańcy Gminy Rząśnia spędzą dobę w kolejce
Następny artykułPielgrzymka Biegowa Klubu Biegacza Warta
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ulka
Ulka
6 lat temu

Bardzo dobrze 🙂

Edek
Edek
6 lat temu

też tak myślę!! Bardzo dobrze.