Kolejny Festiwal Rodziny za nami, czyli Dzień Dziecka z WKG

0
Gratulujemy zwycięzcom!

Firmy w naszej gminie powinny włączać się w życie społeczne. To pozytywne zjawisko, że lokalni pracodawcy to robią – powiedziała Danuta Kuśnierczyk, sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn, która otworzyła piknik zorganizowany przez WKG wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Raciszynie. W kilkugodzinnej zabawie połączonej z rywalizacją sportową uczestniczyły dzieci z Raciszyna i okolic.

Zawody sportowe, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, malowanie buziek, zaplatanie kolorowych warkoczyków, dmuchańce i Euro Bungee – takich aktywności było tak wiele, że niektórzy mieli problem, by w ciągu tego jednego dnia zaliczyć wszystkie. Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn Danucie Kuśnierczyk towarzyszyli podczas otwarcia Zdzisława Różańska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie, oraz przedstawiciele WKG: Tomasz Będkowski, prezes WKG Raciszyn, Zbigniew Rybakiewicz, prezes grupy WKG, oraz Malwina Wodzyńska, redaktor naczelna „Wieści z Raciszyna”.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom WKG za zorganizowanie Dnia Dziecka. Zawsze wraz z rodzicami przygotowywaliśmy jakieś niespodzianki dla dzieci, ale nasze możliwości były ograniczone. Po prostu skromniejsze. Od czasu gdy współpracujemy z WKG, dzieciaki mają w tym dniu prawdziwe święto, mnóstwo zabawy, nagrody za aktywności i odpowiedzialną ekipę, która to organizuje i prowadzi – opowiada Zdzisława Różańska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie.

Zawsze z wielką radością przygotowywaliśmy się do tego święta. Dzieci to nasz skarb i chyba każdy rodzic się pod tym podpisze. Chcieliśmy, by ten dzień był niezapomniany – opowiada Zbigniew Rybakiewicz, prezes grupy WKG, który wręczał nagrody za udział w konkursie plastycznym na temat logo WKG. – Zostałem zaskoczony wielokrotnie. Po pierwsze, dzieci nas zasypały pracami. Było ich ponad 80. Po drugie, poziom tych prac był bardzo wysoki, co nie ułatwiało wyboru najlepszych☺. Po trzecie, gratuluję nauczycielom, że potrafili w tych dzieciach rozbudzić kreatywność, jaka ujawniła się właśnie w tych pracach. Trójwymiarowe makiety z trawniczkiem i rzeźbami oraz logotypy wyklejone z nasion roślin to tylko dwa z niecodziennych środków artystycznych, jakie dzieci z Raciszyna wykorzystały, by przedstawić swoją twórczość – kończy prezes grupy WKG.
Zawsze długo przygotowujemy się do tej zabawy, bo Raciszyn to miejsce, w którym pracujemy, a jego mieszkańcy to nasi sąsiedzi. Dzień Dziecka musi być wspaniały, ale również bezpieczny, dlatego duża ekipa z naszej strony pracowała i zabezpieczała zawody sportowe oraz zabawy na uwielbianych przez dzieci dmuchańcach i Euro Bungee – opowiada Tomasz Będkowski, prezes WKG Raciszyn.
Miłe jest to, że do zabawy dołączyli rodzice dzieci, którzy pojawili się na pikniku z młodszymi pociechami – dodaje dyrektor szkoły. – Cieszymy się, bo nasza impreza zamienia się w prawdziwy festiwal rodzin – dodaje Malwina Wodzyńska z WKG, redaktor naczelna „Wieści z Raciszyna”.
W tym roku przybyło jeszcze więcej dzieci z rodzinami niż rok wcześniej – i to cieszy. Czekam na was za rok. Z naszej strony zrobimy wszystko, by zabawa jak zawsze była niezapomniana – kończy Tomasz Będkowski, prezes WKG Raciszyn.

 

Drugi już piknik z okazji Dnia Dziecka otworzyli: Danuta Kuśnierczyk, Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn, Zdzisława Różańska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie oraz przedstawiciele WKG: Tomasz Będkowski, prezes WKG Raciszyn, Zbigniew Rybakiewicz, prezes grupy WKG oraz Malwina Wodzyńska, redaktor naczelna „Wieści z Raciszyna”.
Kręgle, alkogoogle, narty zespołowe i przeciąganie liny – to tylko niektóre konkurencje, w których przez cały dzień uczestniczyły dzieci w różnych grupach wiekowych.
Nagrody takie jak słuchawki bezprzewodowe, zegarki wielofunkcyjne, głośniki, torby i plecaki dzieci otrzymywały podczas losowania.
Prawdziwy rodzinny festiwal.
Dla najodważniejszych! Euro Bungee.
Zamki-dmuchańce – ulubiona zabawa dla najmłodszych uczestników zabawy.
Malowanie buziek i wyplatanie kolorowych warkoczyków cieszyły się wielkimi zainteresowaniem szczególnie dziewczynek, które ustawiły się w długiej kolejce.
Impreza wystartowała rano 30 maja na boisku szkoły w Raciszynie.

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, podczas którego wręczono nagrody oraz upominki za udział. Nagrody wręczali: Tomasz Będkowski (po lewej) i Zbigniew Rybakiewicz (po prawej).

 

 

Gratulujemy zwycięzcom!
Podobnie jak w ubiegłym roku kilkaset nagród, medali i pucharów trafiło w ręce zaangażowanych uczestników Dnia dziecka.
Podczas tego święta rodzinnego pociechom towarzyszyły mamy i babcie, które również świetnie się bawiły.
Poprzedni artykułCytryna zamiast mandatu
Następny artykułSpotkanie z zespołem Happysad
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments