R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatLaptopy dla dzieci z gminy Działoszyn

Laptopy dla dzieci z gminy Działoszyn

Do dzieci z gminy Działoszyn trafi sprzęt komputerowy, który ułatwi zdalne nauczanie. Gmina pozyskała na ten cel grant w kwocie niemal 70 tysięcy złotych.

Zamknięcie placówek edukacyjnych wymusiło przyjęcie nowego podejścia do kształcenia. Uczniowie w krótkim czasie musieli rozpocząć nauczanie w trybie zdalnym, co stanowiło duży problem zwłaszcza dla dzieci zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Problemy z przystąpieniem do zdalnych zajęć miały dzieci z rodzin o niskim statusie społecznym, które nie miały dostępu do komputera lub internetu oraz uczniowie z rodzin wielodzietnych, w których w tym samym momencie z jednego komputera musiało korzystać kilkoro dzieci.

Gmina Działoszyn pozyskała grant z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, który pozwoli na kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 69 985 zł  do szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy zakupiono 32 laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem, 30 szt zestawów słuchawkowych, myszki oraz torby.

R e k l a m a

15 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

15 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Misiek
Misiek
3 lat temu

Brawo! Nareszcie! Musieli ludzie napisać mu na fejsbukach, od czego jest on i ta jego rada wzajemnej adoracji. A że wyczulony strasznie na krytykę i czyta.. No i w sumie trochę głupio nic nie robić. Wszystkie gminy ościenne już mają ten temat z głowy. Działoszyn jak zwykle na końcu, bo urzędnicy zajęci są ważniejszymi sprawami. Np „jak obejść prawo” i jak to z dumą pieniądze podatników będą wydawać, by się sądzić przeciw mieszkańcom, dzieciom i ministrowi. Z niecierpliwością czekamy-dzieci potrzebujące oczekują. Będziemy się przyglądać, które zasłużyły na tę wielką łaskę 😉

Wrrrrr
Wrrrrr
odpowiedział na komentarz  Misiek
3 lat temu

W jednej lokanej gazecie pisze, ze pieniadze, ktore musza wykladac na jedynke można przeznaczyc na budowę basenu. W drugiej z kolei lokalnej gazecie pisze ze pieniadze ktore musza wykładać na jedynke mozna przeznaczyc na budowe wodociagu. Nech sie w koncu zdecyduja bo jak widze niemoga sie zdecydowac.

Michał
Michał
odpowiedział na komentarz  Wrrrrr
3 lat temu

gruby przeżre kase

ewa
ewa
odpowiedział na komentarz  Misiek
3 lat temu

Teraz , gdy kończy się rok szkolny. I tak jest z każdym tematem. Burmistrz z radnymi tylko kombinują, jak zrobić komuś na złość i jak komuś dopiec

owieczka
owieczka
3 lat temu

A gdzie maseczki i rękawiczki?

Kiedos
Kiedos
odpowiedział na komentarz  owieczka
3 lat temu

Nie rozdawali????

Baca
Baca
3 lat temu

A baraniorze jak zwykle beczą.

Mirek
Mirek
3 lat temu

Czy ktoś orientuje się może, czy burmistrz Działoszyna przekazał poczcie nasze dane w związku z wyborami? Niestety nie kwapi się do udzielenia informacji dziennikarzom, ani sieci obywatelskiej Watchdog Polska. Czy otrzymał ktoś taką odpowiedź? Jestem ciekawy czy moje dane są bezpieczne w naszej gminie. Pytam, bo zastanawiam się nawet nad pozwem. Może redakcja również zainteresuje się tematem? No chyba, że tutaj nie piszecie negatywnie o niektórych osobach. Ja jednak liczę na zainteresowanie się sprawą.

wuj
wuj
3 lat temu

Przepraszam, a na co rodzice wydają 500plus?

Emil
Emil
odpowiedział na komentarz  wuj
3 lat temu

A co cie to obchodzi na co rodzice wydają 500+. Masz swoje dzieci to się nimi interesuj i nie wchodź z butami w czyjeś życie.

obserwator
obserwator
3 lat temu

Żadne laptopy nie przyćmią krzywdy dzieci ze starego Działoszyna!Ludzie w pocie czoła
oddając to co mieli a mieli niewiele budowali pierwszą szkołę w gminie .Nie było w niej
papierosów, alkoholu i narkotyków.Miała bardzo dobry poziom dlatego należało ją zniszczyć.
Już niektórych co podnieśli rękę za likwidacją spotyka ,,karma” ,która wcześniej czy póżniej
wróci.

Pigi
Pigi
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Jak to mówią KARMA ZAWSZE WRACA. I teraz sie to zaczyna dziac.

karyna
karyna
3 lat temu

Nie widzę, aby dzieci ze starego Działoszyna wyglądały na skrzywdzone. Poza tym jad płynący z tego rodzaju wypowiedzi świadczy o życzeniu źle innym, a to już nie jest zabawne.

keryna
keryna
odpowiedział na komentarz  karyna
3 lat temu

Piszesz to w swojej obronie? Nie trzeba było zaczynać.

Emil
Emil
3 lat temu

Jak się nie ma czym chwalić to się chwali byle czym. Co to jest 32 laptopy na całą gminę? Jak zwykle oświata w gminie Działoszyn działa z bardzo dużym opóźnieniem. Ale czego tu się więcej spodziewać?