Laptopy dla dzieci z gminy Działoszyn

14

Do dzieci z gminy Działoszyn trafi sprzęt komputerowy, który ułatwi zdalne nauczanie. Gmina pozyskała na ten cel grant w kwocie niemal 70 tysięcy złotych.

Zamknięcie placówek edukacyjnych wymusiło przyjęcie nowego podejścia do kształcenia. Uczniowie w krótkim czasie musieli rozpocząć nauczanie w trybie zdalnym, co stanowiło duży problem zwłaszcza dla dzieci zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Problemy z przystąpieniem do zdalnych zajęć miały dzieci z rodzin o niskim statusie społecznym, które nie miały dostępu do komputera lub internetu oraz uczniowie z rodzin wielodzietnych, w których w tym samym momencie z jednego komputera musiało korzystać kilkoro dzieci.

Gmina Działoszyn pozyskała grant z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, który pozwoli na kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 69 985 zł  do szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy zakupiono 32 laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem, 30 szt zestawów słuchawkowych, myszki oraz torby.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

14
Odpowiedz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
kerynakarynaPigiobserwatorewa Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Misiek
Misiek

Brawo! Nareszcie! Musieli ludzie napisać mu na fejsbukach, od czego jest on i ta jego rada wzajemnej adoracji. A że wyczulony strasznie na krytykę i czyta.. No i w sumie trochę głupio nic nie robić. Wszystkie gminy ościenne już mają ten temat z głowy. Działoszyn jak zwykle na końcu, bo urzędnicy zajęci są ważniejszymi sprawami. Np „jak obejść prawo” i jak to z dumą pieniądze podatników będą wydawać, by się sądzić przeciw mieszkańcom, dzieciom i ministrowi. Z niecierpliwością czekamy-dzieci potrzebujące oczekują. Będziemy się przyglądać, które zasłużyły na tę wielką łaskę 😉

Wrrrrr
Wrrrrr

W jednej lokanej gazecie pisze, ze pieniadze, ktore musza wykladac na jedynke można przeznaczyc na budowę basenu. W drugiej z kolei lokalnej gazecie pisze ze pieniadze ktore musza wykładać na jedynke mozna przeznaczyc na budowe wodociagu. Nech sie w koncu zdecyduja bo jak widze niemoga sie zdecydowac.

Michał
Michał

gruby przeżre kase

ewa
ewa

Teraz , gdy kończy się rok szkolny. I tak jest z każdym tematem. Burmistrz z radnymi tylko kombinują, jak zrobić komuś na złość i jak komuś dopiec

owieczka
owieczka

A gdzie maseczki i rękawiczki?

Kiedos
Kiedos

Nie rozdawali????

Miłość w czasach zarazy
Miłość w czasach zarazy

Jak oni do siebie pasują

Baca
Baca

A baraniorze jak zwykle beczą.

Mirek
Mirek

Czy ktoś orientuje się może, czy burmistrz Działoszyna przekazał poczcie nasze dane w związku z wyborami? Niestety nie kwapi się do udzielenia informacji dziennikarzom, ani sieci obywatelskiej Watchdog Polska. Czy otrzymał ktoś taką odpowiedź? Jestem ciekawy czy moje dane są bezpieczne w naszej gminie. Pytam, bo zastanawiam się nawet nad pozwem. Może redakcja również zainteresuje się tematem? No chyba, że tutaj nie piszecie negatywnie o niektórych osobach. Ja jednak liczę na zainteresowanie się sprawą.

wuj
wuj

Przepraszam, a na co rodzice wydają 500plus?

obserwator
obserwator

Żadne laptopy nie przyćmią krzywdy dzieci ze starego Działoszyna!Ludzie w pocie czoła
oddając to co mieli a mieli niewiele budowali pierwszą szkołę w gminie .Nie było w niej
papierosów, alkoholu i narkotyków.Miała bardzo dobry poziom dlatego należało ją zniszczyć.
Już niektórych co podnieśli rękę za likwidacją spotyka ,,karma” ,która wcześniej czy póżniej
wróci.

Pigi
Pigi

Jak to mówią KARMA ZAWSZE WRACA. I teraz sie to zaczyna dziac.

karyna
karyna

Nie widzę, aby dzieci ze starego Działoszyna wyglądały na skrzywdzone. Poza tym jad płynący z tego rodzaju wypowiedzi świadczy o życzeniu źle innym, a to już nie jest zabawne.

keryna
keryna

Piszesz to w swojej obronie? Nie trzeba było zaczynać.