R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatLekarz karetki pogotowia zakażony koronawirusem

Lekarz karetki pogotowia zakażony koronawirusem

Niestety u kolejnego lekarza dyżurującego na terenie powiatu pajęczańskiego zdiagnozowano SARS-CoV-2. Mężczyzna pracował w Zespole Ratownictwa Medycznego w stacji pogotowia ratunkowego w Pajęcznie.

U jednego z lekarzy pracujących w zespole ratownictwa medycznego stacji pogotowia ratunkowego w Pajęcznie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Mężczyzna ostatni dyżur na terenie naszego powiatu pełnił w ubiegłą niedzielę. Zakażenie wykryto po tym, jak lekarz poczuł się gorzej i został przebadany pod kątem SARS-CoV-2. Niestety wynik był pozytywny.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie podjął w tej sprawie działania. Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne. Personel medyczny oraz pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażonym lekarzem objęci zostali kwarantanną. Wszyscy zostaną również przebadani pod kątem zakażenia koronawirusem. Zdezynfekowano pomieszczenia w których przebywał medyk oraz karetkę. Stacja pogotowia będzie dalej funkcjonowała.

Pamiętajmy, że personel medyczny jest na pierwszej lini frontu w walce z koronawirusem. Dlatego tak ważne jest informowanie o wszelkich podejrzeniach podczas zgłaszania interwencji karetki. Jeden nieszczery pacjent może uziemić wiele zespołów medycznych.

R e k l a m a

25 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

25 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ja to ja
Ja to ja
4 lat temu

Przez jednego nieodpowiedzialnego pacjenta może kuleć cała służba zdrowia. Mówmy prawdę lekarzom!

zły
zły
4 lat temu

ciekawe jeszcze od kogo złapał to świństwo, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że od jakiegoś pacjenta więc poza kierowcą karetki musi być ktoś więcej… chyba, że od zakażonej lekarki która miała dyżury w naszym szpitalu

zły
zły
odpowiedział na komentarz  Redakcja
4 lat temu

to faktycznie zmienia postać rzeczy. fakt, że lekarz i pracownicy medyczni pracują w wielu różnych placówkach tylko ułatwia rozprzestrzenianie się wirusa, to oni są najbardziej narażoną grupą bo mają stały kontakt z chorymi i później roznoszą to jak pszółki nektar z kwiatka na kwiatek po kolejnych szpitalach, powinni coś z tym zrobić. jak podaje GIS co trzecie zarażenie ma miejsce w szpitalu lub przychodzi.

Zaciekawiony
Zaciekawiony
odpowiedział na komentarz  Redakcja
4 lat temu

Wiadomo z jakiego powiatu pochodzi?

kuban
kuban
odpowiedział na komentarz  Redakcja
4 lat temu

„zakażony” lekarz może ma po prostu zwykłą grypę jak setki tysięcy ludzi. powiedzcie gdzie i kiedy zrobiliście ten test. nie pozdrawiam.

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  zły
4 lat temu

Ale agresorek z ciebie.

beeee
beeee
odpowiedział na komentarz  Kawka
4 lat temu

Wcale bym się nie zdziwił gdyby zaraził go jakiś baraniorz

Wyborca
Wyborca
4 lat temu

Co na to dyrektor szpitala od Pieluchy i całego pisowskiego towarzystwa. Zobaczcie jakich fachowców pisiory naznaczają. Był porządek, szpital funkcjonował i myślę że gdyby nie było pisowskich zmian dalej było by dobrze. Gdzie by nie spojrzał to pisowska kicha.

rom
rom
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 lat temu

wierz mi , że daleko mi do popierania PISu, wręcz można powiedzieć, że otworzę szampana jak przegrają wybory, ale w tym przypadku, czy to dyrektorem by był pan Stachera, czy nowa pani z nadania PISu nic nie zmienia w tej sytuacji. Za to nie można winić nic poza naturą

Olo
Olo
odpowiedział na komentarz  rom
4 lat temu

Stachera ,,wizjoner” zlecił i jest gotowy projekt budowlany i jest do tego prawomocna decyzja pozwolenie na prace budowlane związane z dostosowaniem pomieszczeń w przychodni na Wiśniowej na potrzeby ratownictwa medycznego. Projekt przewiduje oddzielne wyizolowane pomieszczenia na potrzeby lekarzy i ratowników. Miejsce zaadaptowane być miało po części nieużywanych obecnie pomieszczeń kotłowni. Z oddzielnym niezależnym wejściem. Za prace budowlane miał zapłacić szpital w Radomsku do, którego należą zespoły ratownictwa. Jednak pomimo wydania kasy na prace projektowe nowa Pani dyrektor odstąpiła od realizacji inwestycji a nie kosztowało by to szpitala nic. Brak realizacji pomysłu Stachery w obecnej sytuacji należy uważać za zaniechanie oraz… Więcej »

zły
zły
odpowiedział na komentarz  Olo
4 lat temu

ciekawe jest to co piszesz, jest to gdzieś udokumentowane? warto byłoby zapytać odpowiednich osób na sesji rady powiatu o co tu kaman

krychu
krychu
odpowiedział na komentarz  zły
4 lat temu

Zły. Wyjaśniam. Jeżeli jest pozwolenie na budowę tzn. Inwestor o to pozwolenie wystąpił. Inwestorem jest Starostwo, bo tylko ono posiada osobowość prawną. Pani Dyrektor to może być być co najwyżej członkiem komisji odbiorowej po zakończeniu inwestycji – jak ją tam umieści Inwestor. Podobnie z projektem. Jego zleceniodawcą do biura projektowego może być tylko Starostwo. Dyr. Stachera mógł być co najwyżej skutecznym wnioskującym do Zarządu Powiatu. Tyle w kwestiach formalnych. A tak na marginesie. Nie sądzę aby Pani Dyrektor, znając skład Zarządu Powiatu, odważyła się krytykować jego decyzje.

Ewa
Ewa
4 lat temu

Jest to poważny problem, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z sytuacji a powiem więcej nie chce na swoim poziomie intelektualnym lub nie jest w stanie zrozumieć zagrożenia. Byłam dzisiaj w markecie w Pajęcznie. Jestem zaszokowana postawą ludzi, są zasady: zróbmy odstęp. Powiem tak, obowiązują te zasady na zewnątrz. Zacznę od stoiska warzywa: stoi Pani, ja czekam, jestem osobą spokojną, po dokładnie 7 minutach słysząc po raz kolejny: ” ta kapusta to źle wygląda, mam brać czy nie, no zobacz ona jest zła” mówi to do osoby, z którą jest na zakupach i nie przestrzega zasad. Czekam, myśląc o ludziach… Więcej »

Bobo
Bobo
odpowiedział na komentarz  Ewa
4 lat temu

To jest najlepsze. Ty możesz uważać, trzymać dystans a inni zdziwienie „to ty tak przestrzegasz tych wszystkich zasad?”

jak cie złapie
jak cie złapie
odpowiedział na komentarz  Ewa
4 lat temu

Rozhisteryzowana nawiedzona wariatka wzięła się za pisanie. Po co Ty w ogóle idziesz do marketu, skoro wiesz, że tam wszędzie mogą być wirusy, nawet na tej przysłowiowej kapuście. I co będziesz ją dezynfekować? W domu siedzieć. Taka przezorna jesteś i nie zrobiłaś sobie wcześniej zakupów?

Człowiek
Człowiek
4 lat temu

Jak ten ratownik medyczny się czuje? Trzymamy kciuki za szybki i bezproblemowy powrót do zdrowia!:)

Ktoś
Ktoś
4 lat temu

To oczywiste że zaraził się od tej lekarki , nie wiem tylko dlaczego nie był objęty kwarantanną po kontakcie z nią.

zły
zły
odpowiedział na komentarz  Ktoś
4 lat temu

tu nic nie jest oczywiste

Mecenas II
Mecenas II
4 lat temu

To co pisze Olo jest w 100% prawdą, wiem z bardzo dobrze poinformowanego źródła. Masz Olo racje!!! To obrazuje skalę różnicy między Dyrekrtorem Stacherą, a obecną Dyrekcją…on był wizjonerem, a dla NICH szczytem dokonań jest pomalowanie szatni dla personelu…CO CIEKAWE JEDNYM Z ARGUMENTÓW ZA WYBRANIEM TEJ PANI NA DYREKTORA BYŁO TO ŻE MA LEPSZĄ WIZJĘ ROZWOJU SZPITLA :)))) Obawiam sie tylko ze jak zapytasz u źródła o fakty na temat o ktorym piszesz otrzymasz stek kłamstw podobnych do tych ktore Pani Dyrektor mówiła na sesji o powstaniu Oddziału Kardiologii w Pajęcznie, a co dobrze na forum opisal Pajeczak-tekst poniżej. 6… Więcej »

Grzegorz
Grzegorz
odpowiedział na komentarz  Mecenas II
4 lat temu

Pieluchowcy kawałek po kawałku zniszczą wszystko dla osiągnięcia własnych korzyści. Robią to z premedytacją tak jak radna Marzenka.

Obserwator
Obserwator
4 lat temu

Patrząc na to wszystko ręce opadają .Nie obwiniam jednego czy drugiego dyrektora ale z tego co się dowiedziałem zmiana struktur Ratownictwa Medycznego nastąpiła z dniem 01.04.2019. Chciałbym się zapytać albo może ktoś wie kto klepnął takie warunki Ratownikom Medycznym. ????. Sanepid? Starostwo? .Ktos za to odpowiada . Uważam ze ta jednostka ratunkowa powinna mieć faktycznie Stacje Ratownictwa Medycznego (z czego powiat mógłby być dumny)na wzór Policji czy Straży powinni mieć sprzęt do umycia całego sprzętu .Pralki do uprania ciuchów – bo jak znam życie to RM i Pielęgniarki noszą swoje odzienie pracownicze do domu i tam to piorą.Wiec kto za… Więcej »

Ratownik Medyczny
Ratownik Medyczny
odpowiedział na komentarz  Obserwator
4 lat temu

Dziękuję za te słowa ,ale kto z władz to przeczyta i zacznie działać aby zmienić nasze warunki pracy.

Obserwator
Obserwator
odpowiedział na komentarz  Ratownik Medyczny
4 lat temu

Mam nadzieje ze dotrą wasze problemy do władz – powinno im zależeć żeby ten sektor w końcu wszedł na należne miejsce . Teraz wszyscy widzimy i odczuwamy co może być jak was zabraknie bez was nawet samej władzy do dupy może się nalać a nie wspomnę o zwykłym Kowalskim.

krychu
krychu
4 lat temu

Ludzie! Połowa zakażonych nie ma objawów. Jeżeli nie przebada się 100% populacji epidemia będzie trwać tak długo, aż odejdą ci co odejść mieli a reszta przechoruje i wyzdrowieje. Decyzje władz (maseczki, odległości, zamknięte placówki handlowo-usługowe itp.) mają na celu przekonać nas, że to jest remedium. Na razie polepszenia nie widać. Złość na bliźnich niczego tu nie zmieni. Myślę że rozsądni ludzie to rozumieją. Moja sugestia: ” jestem najmądrzejszy/a na świecie, więc wybaczam innym ich brak rozsądku”.