R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatŁódzki Budżet Obywatelski. Znamy wyniki głosowania!

Łódzki Budżet Obywatelski. Znamy wyniki głosowania!

Trzy zadnia, na które najliczniej głosowali mieszkańcy powiatu pajęczańskiego, zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”. Łączna kwota pozyskanych środków to ponad 90 tysięcy złotych.

Do 18 września mieszkańcy powiatu pajęczańskiego mogli głosować na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”. W powiecie pajęczańskim głos można było oddać na jedno z pięciu zadań. Łącznie oddano niemal 1000 ważnych głosów, które zdecydowały o wyborze trzech projektów:W plenerze z kulturą”, „Szkółka na dwa kółka i inne rowerowe atrakcje w Pajęcznie”, „Patrząc w przeszłość myślimy o przyszłości: Pajęczno – historia i ludzie”.

To mój pierwszy wniosek złożony do budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego, no i ten debiut wypadł chyba całkiem pomyślnie. W całym województwie złożono prawie 200 projektów o charakterze powiatowym, a realizowanych będzie tylko 80, więc na pewno jest duża satysfakcja. Oczywiście bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie głosy i aktywne wsparcie ze ze strony całego środowiska rowerowego. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego największym zainteresowaniem cieszyły się projekty o tematyce sportowo-turystycznej i taki charakter ma właśnie projekt SZKÓŁKA NA DWA KÓŁKA. Projekt zakłada organizację cyklu wydarzeń, ktore maja, na celu popularyzowanie jazdy na rowerze. Pierwszym celem projektu jest organizacja mobilnego miasteczka rowerowego i edukacja młodszych uczestników ruchu drogowego. Drugim celem jest integracja środowiska rowerowego poprzez organizację rajdu rowerowego, trzecie wydarzenie to widowisko z efektownymi akrobacjami rowerowych mistrzów. To będzie jedno, wielkie rowerowe święto w Pajęcznie i okolicach – dlatego już teraz zapraszam do udziału wszystkich rowerzystów – pierwsze imprezy odbędą się latem 2021 roku – mówi Wojciech Beśka autor projektu „Szkółka na dwa kółka”.

Zwycięskie zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Patrząc w przeszłość myślimy o przyszłości: Pajęczno – historia i ludzie – trzecie miejsce z liczbą głosów 182 koszt realizacji: 39 100,00 zł 

Zadanie polega na zebraniu, opracowaniu i wydaniu w formie książkowej materiałów nt. historii, kultury, tradycji Pajęczna oraz wspomnień związanych z miastem. W miejscach ważnych dla historii miasta zostaną umieszczone tablice informacyjne, które utworzą ścieżkę edukacyjną. Zadanie obejmuje też serię wykładów i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców, promujących historię Pajęczna. W planowanej publikacji zostaną umieszczone również prace nagrodzone w konkursie „Moje pajęczańskie wspomnienia”. Książka zostanie nieodpłatnie udostępniona bibliotekom, szkołom, będzie służyć celom edukacyjnym i promocyjnym. Celem projektu jest: upowszechnienie, poprzez atrakcyjną formę przekazu wiedzy o historii, kulturze i tradycji miasta, wzrost poczucia tożsamości lokalnej, poczucia przywiązania do miasta i integracja międzypokoleniowa.

Szkółka na dwa kółka i inne rowerowe atrakcje w Pajęcznie – drugie miejsce z liczbą 190 głosów, koszt realizacji: 16 400,00 zł

Projekt zakłada organizacje cyklu wydarzeń, które mają na celu popularyzowanie jazdy na rowerze. Pierwszym celem projektu jest organizacja mobilnego miasteczka rowerowego i edukacja młodszych uczestników ruchu drogowego. Drugim celem jest integracja środowiska rowerowego poprzez organizację rajdu rowerowego Perły Powiatu Pajęczańskiego. Trzecie wydarzenie to widowisko rowerowe z efektownymi akrobacjami rowerowych mistrzów.

W plenerze z kulturą – pierwsze miejsce z liczbą 437 głosów, koszt realizacji: 35 500,00 zł

W projekcie zamierzamy realizować zadania z wielu dziedzin z zakresu amatorskiej ludowej twórczości, uwzględniając tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe dla Ziemi Pajęczańskiej zjawisko folkloru wiejskiego. Projekt powstał przy współudziale i z myślą o lokalnych grupach inicjatywnych zrzeszających naszych mieszkańców głownie w celu zaangażowania dzieci i młodzież w inicjatywy edukacyjno-animacyjne na rzecz zachowania, przekazu i kontynuacji tradycji regionalnych. Zamierzamy zrealizować cykl warsztatów muzycznych, malarskich, rzeźbiarskich i rzemieślniczych, aby na nich „wykuć” umiejętności i miłość do własnego folkloru oraz rozpalić ogień zainteresowania i fascynacji sztuką ludową. Organizując otwarty Plener pokażemy wszystkim jak silni tradycją jesteśmy.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krol@wp.pl
Krol@wp.pl
3 lat temu

Brawo!!!

Pajęcok
Pajęcok
3 lat temu

A ścieżek rowerowych brak, akrobacje potrzebne…. ale w cyrku

pasek
pasek
3 lat temu

Super!!!