R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatMieszkańcy Gminy Działoszyn otrzymają maseczki ochronne

Mieszkańcy Gminy Działoszyn otrzymają maseczki ochronne

Burmistrz Rafał Drab zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców gminy, każdy dostanie maseczkę ochronną wielorazowego użytku.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Działoszyn burmistrz Rafał Drab podjął decyzję o zakupie maseczek ochronnych. Urząd zakupił ponad 12000 uniwersalnych, dwuwarstwowych maseczek wielokrotnego użytku, które można prać ręcznie. Co ważne jest to produkt Polski, a jego produkcja odbywa się na terenie powiatu pajęczańskiego. Dzisiaj rozpoczęła się dystrybucja maseczek i potrwa przez kolejne kilka dni.

Zamówiliśmy dwanaście tysięcy maseczek, tak aby wystarczyło dla każdego mieszkańca naszej gminy. Jest to forma wsparcia w tych trudnych czasach, tym bardziej, że wkrótce zasłanianie ust i nosa staje się obowiązkowe – mówi burmistrz Rafał Drab.

Urząd Miasta i Gminy w Działoszynie na walkę z koronawirusem przekazał już ponad 200 tysięcy złotych. Jeszcze w marcu burmistrz Drab poinformował, że wspólnie z Radą Miejską podjęto decyzję o odwołaniu Dni Działoszyna i zakupieniu dla szpitala w Wieluniu respiratora. Na rzecz SP ZOZ w Pajęcznie i SP ZOZ w Wieluniu przekazano środki ochrony osobistej. Wsparcie od gminy otrzymali również funkcjonariusze Komisariatu Policji w Działoszynie oraz Pogotowia Ratunkowego Oddział w Działoszynie. Dodatkowo wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Działoszyn działającym przy Urzędzie Miasta i Gminy w Działoszynie zorganizowano zbiórkę środków finansowych na zakup dodatkowych środków ochrony osobistej dla SP ZOZ w Pajęcznie i SP ZOZ w Wieluniu.

R e k l a m a

21 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

21 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jay
Jay
3 lat temu

Informacja podana na stronie internetowej Twoje Pajęczno, na stronie UMiG Działoszyn cisza.

mmm
mmm
odpowiedział na komentarz  Jay
3 lat temu

Przecież jest na stronie gminy:
Szanowni mieszkańcy,

W związku z epidemią koronawirusa na terenie naszego kraju samorząd Miasta i Gminy Działoszyn podejmuje kolejne kroki. Podjąłem decyzję o zakupie maseczek wielokrotnego użytku dla mieszkańców naszej gminy. Pierwsza część maseczek została rozdysponowana w dniu dzisiejszym. W najbliższych dniach przekażemy kolejną część maseczek w walce z epidemią Covid-19. Do akcji zaangażowaliśmy radnych, sołtysów oraz druhów z jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Działoszyn.

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn mgr Rafał Drab

Tomek
Tomek
3 lat temu

Bardzo ladnie panie burmistrzu

Jay
Jay
3 lat temu

Natomiast na stronie UMiG Pajęczno jest informacja o maseczkach dla mieszkańców, natomiast na stronie Twoje Pajęczno brak

Pajecok
Pajecok
odpowiedział na komentarz  Redakcja
3 lat temu

Haha, a niby czym ma się dział promocji pochwalić masztem czy słupkami???

Jay
Jay
odpowiedział na komentarz  Redakcja
3 lat temu

Na stronie UMiG w Pajecznie zakładka wyniki naboru pracowników są z 2008 r. Ciekawe czy od tego czasu nie było przyjętych nowych osób. Niech każdy sobie sam to przemyśli. Pozdrawiam

Ania
Ania
odpowiedział na komentarz  Jay
3 lat temu

A Mielczarek miał być taki przejrzysty…nowych pozatrudniał bez konkursów…
Tyle było obiecanek…Ale ZMIANA…

Top
Top
odpowiedział na komentarz  Ania
3 lat temu

Do Ania: a Tokarski przez 16 lat kogo zatrudnił z konkursu? 🙂 Nie przypominam sobie ani jednej osoby.

Ryszard
Ryszard
odpowiedział na komentarz  Jay
3 lat temu

Tego działu od lat nie było w Pajęcznie a teraz to tym bardziej nie ma tylko ten sam leśny dziadek .
A pomocnicę mu dołożyli bo tyla roboty Ola Boga🤭😉

Marcin
Marcin
odpowiedział na komentarz  Ryszard
3 lat temu

Jak wyjdziesz z inicjatywą i chcesz coś zorganizować dla ludzi to pan od promocji sprowadzi Cię na ziemię…problem goni problem…
A teraz jeszcze oświatę „nadzoruje”…wstyd?
Żenada???

Jay
Jay
3 lat temu

Przepraszam info na stronie urzędu pojawiło się w późniejszych godzinach.

olga
olga
odpowiedział na komentarz  Jay
3 lat temu

W jaki sposób otrzymam tą maseczkę

Tom
Tom
3 lat temu

Nie ważne czy i gdzie napisali ważne że te maseczki mieszkańcy dostaną zamiast sami musieli by kupić i narażać się na ewentualne zarażenia . strażacy dosyć sprawnie wykonują swoje działania więc każdy dostanie na czas do mnie już dotarli może trochę późna pora Ale dostałem. Więc ludzie przestańcie pisać głupoty że ten taki tamten taki ten to zrobił tamten tamto. Popatrzcie na siebie kto jest bez żadnej winy i grzechu niech pierwszy rzuci kamień.

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Tom
3 lat temu

Tom to powiedz czy jest jedna maseczka na jednego mieszkańca czy na dom, gdzie mieszka kilka osób, bo w Pajęcznie jeszcze maseczek nie ma

Czarek
Czarek
3 lat temu

Oprócz maseczek to bieda aż piszczy
Szkoda tu .mieszkać.

Tom
Tom
3 lat temu

Maseczki są po jednej dla każdego domownika . wielokrotnie użytku

energetyczna
energetyczna
odpowiedział na komentarz  Tom
3 lat temu

na energetycznej ul w trebaczewie niie ma masek do tej pory na wybory wieje gdzie jest ta ulica a masek do dej pory nie ma paranoja soltys do siebie bierze

MAMA
MAMA
odpowiedział na komentarz  energetyczna
3 lat temu

spokojnie, w Dzialoszynie tez jeszcze wszyscy nie dostali i nie lamentuja. Wszyscy dostana

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  MAMA
3 lat temu

Sołtys bierze do siebie! Powiadam wam. Przedawał będzie!

Ołówek
Ołówek
odpowiedział na komentarz  RTD
3 lat temu

Ty sobie żartuj, a jutro chłopu styrta siana pójdzie z dymem 😀