Policjanci pomogli 80-letniej kobiecie

4

Dzięki czujności i zainteresowaniu nieznanej osoby, policjanci mogli pomóc 80-letniej kobiecie.

W niedzielę 12 kwietnia dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika pomocy społecznej, który poinformował o 80-letniej mieszkance gminy Pajęczno, która mieszka samotnie i od kilku dni nie była widziana. Pracownik opieki społecznej uzyskał tę informacje od anonimowej osoby.

Policjanci natychmiast udali się do wskazanej miejscowości gdzie z trudem ustalili gdzie mieszka 80-latka ponieważ nie posiadali dokładnego adresu jedynie szczątkowe informacje. Jak się okazało był to ostatni drewniany dom na końcu wsi. Na miejscu policjanci zastali 80-latkę całą i zdrowa. Kobieta poprosiła funkcjonariusz jedynie o realizację recepty oraz kupno chleba ponieważ nie ma jak dostać się do apteki i sklepu – co też natychmiast uczynili – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Wielokrotnie, dzięki szybkiej interwencji zgłoszonej przez osoby postronne policjanci mogli pomóc osobom starszym i samotnie mieszkającym. Często takie zgłoszenie może uratować nawet życie.

R e k l a m a
guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Power
Power
10 miesięcy temu

A gdzie opieka społeczna? Gdzie opiekunka pewnie nawet tej Pani nie odwiedzała a pieniążki sb bierze i więcej czasu wolnego pozostaje dla niej. Wstyd MGOPS

Epj
Epj
10 miesięcy temu

Opieka pracuje zdalnie władze samorządowe powinny wyciagnac wnioski dla opieki spolecznej za zanichanie swoich obowiazkow zaraz pewno bedzie tlumaczenie ze pani nie byla pod ich opieka

krychu
krychu
10 miesięcy temu

Sensacyjna informacja. Służby które są opłacane za pomoc obywatelom i utrzymanie porządku – pomogły. A może takie zdarzenie nie powinno być czymś rewelacyjnym?

adam m
adam m
odpowiedział na komentarz  krychu
10 miesięcy temu

a tak bracie rozumiesz sluzby wykonuja swoja prace wzorowo i to jest godne pochwaly inni niech biora dobry przyklad