Najbogatsze i najbiedniejsze gminy powiatu pajęczańskiego

17

Kolejny rok z rzędu Gmina Rząśnia może poszczycić się zajęciem miejsca na podium wśród najbogatszych jednostek samorządu terytorialnego.

„Bogactwo samorządów” to coroczny raport przygotowywany na podstawie obiektywnych danych z GUS. W zestawieniu sporządzonym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” Gmina Rząśnia po raz kolejny znalazła się na 3 miejscu z zamożnością na mieszkańca wynoszącą 9794,08 (w roku ubiegłym 8524,88 zł). Tylko Kleszczów nazywany polskim Kuwejtem oraz nadmorski Rewal uzyskał wyższe wskaźniki.

Awans o cztery pozycje zaliczyła gmina Sulmierzyce, która teraz jest na miejscu 19. Pierwszą trójkę najbogatszych gmin powiatu pajęczańskiego zamyka Działoszyn – notująca wzrost z 89. na 58. pozycję.

Co cieszy, w powiecie pajęczańskim niemal każda gmina zaliczyła awans w rankingu, przeskakując od kilku do kilkudziesięciu pozycji w górę. Jedynie gmina Nowa Brzeźnica zaliczyła duży spadek z miejsca 885 na 961. Jednak pomimo tak znacznego spadku Nowa Brzeźnica nadal jest zamożniejsza niż najbiedniejsza w powiecie gmina Pajęczno.

Poniżej prezentujemy tabelę z zestawieniem wyników wszystkich gmin z powiatu pajęczańskiego.

Miejsce Gmina Zamożność per capita
3 RZĄŚNIA 9794,08 zł
19 SULMIERZYCE 6211,05 zł
58
kategoria miasta
DZIAŁOSZYN 4015,14 zł
324 SIEMKOWICE 3273,70 zł
927 KIEŁCZYGŁÓW 2888,03 zł
961 NOWA BRZEŹNICA 2869,05 zł
1019 STRZELCE WIELKIE 2846,16 zł
235
kategoria miasta powiatowe
PAJĘCZNO 2694,01 zł
Poprzedni artykułUroczystość wręczenia grantów sołeckich [ZDJĘCIA]
Następny artykułPożar w Lipniku. Paliła się stodoła
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

17 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje
4 lat temu

Jak to Pajęczno tak nisko? Przecież my to bardzo bogata gmina. Mam nadzieję, że i za odbiór śmieci nam pan burmistrz zapłaci, bo Zdziśki i Baśki nie mogą przełknąć tych 13 zł . A i proszę nam jeszcze drogi porobić, kanalizację, chodniki, ścieżki rowerowe, bo ten dług poprzedniego burmistrza, to chyba go nie musimy spłacać, bo przecież na pewno już się przedawnił!

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Namiętnie oglądam sesje
4 lat temu

Tak, tylko wtedy nie obiecuje się głupot przed wyborami a potem nie zmienia ciągle zdania ulegając wpływom ludzi którym zależy tylko na własnym interesie.

Hencyt@wp.pl
Hencyt@wp.pl
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Przed wyborami obiecuje się wszystko, a po dociepla się ratusz żeby mieć ciepłą posadkę.

Z..
Z..
odpowiedział na komentarz  Hencyt@wp.pl
4 lat temu

heee znajome okna w Urzędzie montują …..niektórzy to wiedzą jak się wkręcić, gdzie i z kim zagadać zanim konkurencja się zorientuje…..

PUW19
PUW19
4 lat temu

Coś te wyniki są zmanipulowane bo ja znalazłem Pajęczno na 2417 miejscu na 2478 gmin. Wiec coś tu czuje że kampania wyborcza byłego włodarza ruszyła. Link do sprawdzenia http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184871/Najbiedniejsze-i-najbogatsze-gminy-5-5-2001-2477

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje
odpowiedział na komentarz  PUW19
4 lat temu

He he zaraz się odezwą głosy jak to cudownie awansowaliśmy za poprzedniego burmistrza, a teraz nic tylko spadac będziemy i za śmieci płacić.

Emigrant
Emigrant
4 lat temu

Skończy się węgiel brunatny i kamień wapienny to zostaniecie z niczym.
Nie licząc zniszczonego krajobrazu 🙂

asda
asda
odpowiedział na komentarz  Emigrant
4 lat temu

Kamień wapienny skończy się za 100 lat 🙂 Pomyśl ile kapitału zostanie skumulowane w rękach prywatnych przedsiębiorców i na ile sposobów mogą je reinwestować. Kamień wapienny to nie tylko cementownia, ale również dziesiątki mniejszych lub większych producentów nawozów granulowanych.

OMG
OMG
4 lat temu

Zamożność naszej gminy widać po zarastających chodnikach np. koło cmentarza.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  OMG
4 lat temu

O każdy kawałek chodnika przed np. Twoim domem jesteś zobowiązany dbać Ty. Więc niech ksiądz jeden z drugim sobie chwasty wyrywa. Dobrze im to zrobi zadufanym w sobie istotkom (uogólniam i odnoszę to do przedstawicieli tego zawodu niekoniecznie z Pajęczna).

Peter
Peter
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Poznajcie przepisy prawne. Jeżeli chodzi o chodniki w mieście Pajęcznie to tam gdzie jest zrobiony przez urząd miasta i dotyka płotu Twojej posiadłości musisz dbać o jego utrzymanie przez cały rok. Jeżeli między twoim płotem jest nawet 10 cm. pas zieleni lub coś innego wtedy które wykonaleś sam p. Burmistrz ma obowiazek zadbania o chodnik całoroczne. Pozdrawiam

Lord
Lord
4 lat temu

Strzelce idą na lidera
Jaki wójt takie miejsce.

Michał
Michał
4 lat temu

A ja lubię wójta Strzelec, bo za jakiś czas na terenie całej gminy zrobią tam taki mini park edukacyjny dla przyszłych wójtów. A napis na bramie do parku będzie następującej treści: ,,Obyś dobrym gospodarzem był, a ten widok niech dla ciebie przestrogą będzie,,

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Michał
4 lat temu

Dobre 😂

Renata
Renata
odpowiedział na komentarz  Michał
4 lat temu

Szkoła pampersowej.

Olx
Olx
4 lat temu

Co wy za bzdury tu piszecie o Działoszynie 19 milionów zadłużenia .Prosze przeanalizować na bipie budżet a nie pisać to co wam sponsor powie.Jak czytam te wasze artykuły to wszystko jest tutaj stronnicze.Za złotówke dacie sobie tyłek ogolić.