Uroczystość wręczenia grantów sołeckich [ZDJĘCIA]

14

Ponad pół miliona złotych trafiło do sołectw i parafii z terenu powiatu pajęczańskiego.

W piątek 2 sierpnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie odbyło się uroczyste przekazanie grantów sołeckich. Dofinansowania w wysokości do 10 tys. zł wykorzystane zostaną na budowę lub remont małej infrastruktury na terenie danego sołectwa. Podczas uroczystości przekazano również dotacje o łącznej wartości 410 tys. zł na renowację 6 zabytkowych kościołów z terenu powiatu pajęczańskiego.

Przekazania środków przyznanych decyzją Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera dokonali wspólnie Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska poseł na Sejm RP Paweł Rychlik oraz Dyrektor Kancelarii Marszałka Dawid Mazurkiewicz.

Na uroczystości, organizowanej przez Zarząd Województwa włodarzy i przedstawicieli poszczególnych gmin, sołtysów i księży gościł wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, który podkreślał bardzo dobrą współpracę z obecnym Zarządem naszego województwa, a także wspomniał o licznych szansach jakie stwarzane są dla społeczności lokalnych – czego najlepszym dowodem są realizowane obecnie przez poszczególne sołectwa projekty.

Program grantów sołecki ma na celu wsparcie najmniejszych miejscowości w realizacji potrzeb, które ich mieszkańcy sami uważają za najważniejsze. Udzielanie pomocy polega również na wspieraniu i promowaniu inicjatyw społeczności lokalnej, pobudzaniu aktywności mieszkańców oraz budowaniu świadomości obywatelskiej i tożsamości lokalnej. Już samo wybieranie projektów do realizacji wymaga od mieszkańców wspólnego działania, ponieważ wybór projektów następuje na zebraniu sołeckim.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

14
Odpowiedz

avatar
9 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
AntoniAsiorZgWyborcaHalaHala Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
???
???

Sołectwa dostały na waciki, a księża się radują.

Bum cyk cyk
Bum cyk cyk

A gdzie poseł nad posłami, Stąd.

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje

O jaki lans… co my teraz z tą kasą zrobimy

Emigrant
Emigrant

Ładna propaganda przedwyborcza PiS. Zapomnieli wspomnieć, że rozdają pieniądze podatników, łaskawcy…

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje

A dlaczego nie ma informacji, którzy księża dostali kasę?

epj@wp.pl
epj@wp.pl

a z naszego pajeczna granty otrzymali znajomi burmistrza: z czerkies, kolezanka ze stowarzyszenia Ziemi pajeczanskiej i kolezanka z nowych gajecic. mam nadzieje ze w przyszlym roku dostana szanse inne wsie

Platfus to choroba
Platfus to choroba

A ta z Gajęcicach to kogo koleżanka bo przy swej inteligen… zapomniałeś(aś) napisać.

Hala
Hala

Właśnie?

Hala
Hala

Masz złe informacje jeśli chodzi o znajomości sołtysów z burmistrzem!

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje

Wnioskuję Że dwóch księży bało się ukazać swoje twarze, żeby im parafianie nie przestali rzucać na tackę, bo wiedze tylko czterech, a sześć kościołów dostało kase.

Wyborca
Wyborca

A dlaczego brak jest sołtysów z gminy Rząśnia?
Czy tylko lansik przed wyborami?

AsiorZg
AsiorZg

Spojrzyj na zdjecie
9 z 18

Wyborca
Wyborca

A faktycznie.
Przepraszam.😁

Antoni
Antoni

Już dajcie spokój z tymi grantami. To są tak drobne pieniądze, że szkoda komentować tego. Więcej zamieszania robią niż korzyści będą miały sołectwa.