R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatNiesamowita akcja druhów z Nowej Brzeźnicy

Niesamowita akcja druhów z Nowej Brzeźnicy

Dzięki ludziom dobrej woli udało się odmienić życie rodziny w potrzebie . Druhowie z OSP w Nowej Brzeźnicy przygotowali dla niej prawdziwą rewolucję.

Pan Krzysztof to 54-letni mieszkaniec miejscowości Trzebca w gminie Nowa Brzeźnica. Przez ostatnie 30 lat pracował w hucie, niestety z powodu redukcji etatów został zwolniony. Na domiar złego w ostatnim czasie zaczęły się u niego problemy zdrowotne.

Mężczyzna chudnie w oczach i traci siły na wykonywanie codziennych spraw. Wycofał się z życia i stracił wiarę w człowieka oraz na lepsze jutro. Jest to osoba bardzo honorowa. W ZUSie dwa razy wydano mu odmowną decyzję odnośnie renty, a jedyne środki, jakie posiadają na przeżycie to renta rolnicza jego mamy. Pan Krzysiu próbuje pracować na roli, jednakże niska klasa ziemi, a także brak sił nie przynoszą dochodów. Wycofanie i załamanie tego człowieka jest tak ogromne, że nie wierzy w to, że jeszcze kiedyś może być lepiej. Zwierzęta, które posiada są bardzo zadbane, ponieważ osoba ta trzyma się swoich zasad i czasami woli sam nie zjeść, ale nakarmić swoje zwierzęta – informowali na swoim facebookowym profilu strażacy z OSP Nowa Brzeźnica.

Druhowie postanowili pomóc człowiekowi w potrzebie. W działania włączyli się również radni powiatowi Agnieszka Morga i Leszek Waga, wicestarosta pajęczański Paweł Sikora, członkowie Stowarzyszeniem Centrum im. Jana Długosza lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy oraz wójt gminy Nowa Brzeźnica Jacek Jarząbek.

W piątek 29 stycznia miał miejsce finał wspólnej akcji.
Wszystko zaczęło się o 9 rano. Radna Morga wraz z prezenterem telewizyjnym Ireneuszem Bieleninikiem zabrali Pana Krzysztofa i jego mamę Krystynę na wycieczkę do Pajęczna. Pod ich nieobecność domu rozpoczęła się prawdziwa rewolucja. Strażacy wraz z mieszkańcami zamontowali nowe meble kuchenne, stoły, krzesła, komody oraz telewizor. Rodzina otrzymała również produkty żywieniowe, garnki, talerze, sztućce, zboże do siewu, zapas paliwa do ciągnika, urządzenia AGD oraz wiele innych artykułów pierwszej potrzeby.

W tym czasie równoległa rewolucja odbywała się w życiu Pana Krzysztofa. Kiedy jego dom zmieniał się nie do poznania, mężczyzna odwiedził zakład fryzjerski, sklep gdzie otrzymał nowe ubrania oraz starostwo, w którym dowiedział się o budowie drogi asfaltowej w jego miejscowości. Pan Krzysztof odwiedził również pajęczański Urząd Pracy i podpisał stosowne dokumenty w sprawie nowej pracy.

Po południu rodzina wróciła do swojego domu i mogła zobaczyć efekty wielogodzinnej pracy. Niespodzianka wywołała u Pana Krzysztofa i jego mamy wielki szok, który po chwili zmienił się we wzruszenie i łzy szczęścia.

Całą akcję podglądała kamera TVP 3 Łódź. Materiał można zobaczyć pod adresem https://lodz.tvp.pl/52042243/rolnik-z-trzebcy-po-trzydziestu-latach-stracil-prace-dobrzy-ludzie-pomogli-mu-stanac-na-nogi

Na koniec warto dodać, że Pan Krzysztof ma już za sobą pierwszą wizytę u lekarza i niebawem podejmie leczenie.

fot.: OSP Nowa Brzeźnica

R e k l a m a

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pawelmonter1@interia.eu
Pawelmonter1@interia.eu
3 lat temu

Brawo p. Agnieszko. Wielki szacunek dla wszystkich..

MAMA
MAMA
3 lat temu

brawo, super akcja

Ola
Ola
3 lat temu

Brawo. Zdrówka życzę. Takie akcje cieszą serce.

Niwiscok
Niwiscok
3 lat temu

Brawo. Dla wszystkich.

Bobo
Bobo
3 lat temu

Aż ciarek na ciele dostałem.
Przecież takich akcji nie robi nie tylko telewizja ale i dobra wróżka.
Nie wiem jak to wszystko zorganizowano na jeden dzień ale to jakaś magia