R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatNiewybuch z czasów II WŚ znaleziony w Wydrzynowie

Niewybuch z czasów II WŚ znaleziony w Wydrzynowie

Pajęczańscy policjanci zabezpieczali niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Na pocisk przeciwpancerny w ziemi natrafił mężczyzna podczas prac budowlanych.

W środę 13 lipca po południu na jednej z posesji w miejscowości Wydrzynów (gmina Pajęczno) podczas prac budowlanych wykopano przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O wybuchowym znalezisku mężczyzna wykonujący prace ziemne powiadomił oficera dyżurnego pajęczańskiej policji.

Na miejsce został skierowany patrol policji celem zabezpieczenia oraz funkcjonariusz rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził, że to pocisk przeciwpancerny pochodzący z okresu II Wojny Światowej. W tej sytuacji dyżurny pajęczańskiej komendy zawiadomił saperów z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim – informuje sierż. sztab. Wioletta Mielczarek.

Do czasu ich przybycia policjanci zabezpieczali miejsce przed dostępem osób postronnych. Saperzy zabrali niewybuch i przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

W przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, przenosić ani rozbrajać, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie grozi jego detonacją. Wówczas może dojść do uszkodzenia ciała a nawet śmierci osoby przebywającej w jego pobliżu. Należy oznaczyć to miejsce, wycofać się na bezpieczną odległość i powiadomić policję. Do czasu przyjazdu patrolu pozostajemy w pobliżu i ostrzegamy inne osoby o zagrożeniu. Policjanci zabezpieczą znalezisko i powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który zneutralizuje niewybuch – dodaje rzecznik pajęczańskiej policji.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments