R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatObsługa stacji paliw zatrzymała pijanego motocyklistę

Obsługa stacji paliw zatrzymała pijanego motocyklistę

Wzorową postawą wykazały się trzy pracownice jednej ze stacji paliw, które zabrały kluczyki od motocykla pijanemu kierowcy i natychmiast wezwały policję. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie niemal promil alkoholu. Na szczęście, dzięki przytomnemu zachowaniu obsługi stacji nie doszło do tragedii.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 30 kwietnia o godzinie 08:30 na jednej ze stacji paliw w powiecie pajęczańskim. Dyżurny pajęczańskiej Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż obsługa stacji paliw dokonała obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego, który przyjechał zatankować swój motocykl. Dyżurny natychmiast skierował tam dzielnicowego z którym służbę pełnili żołnierze WOT.

Na miejscu okazało się, iż trzy pracownice stacji zauważyły jak młody mężczyzna przyjechał motocyklem na stację aby go zatankować. Po zatankowaniu wszedł do budynku stacji aby zapłacić za paliwo i w tym momencie zorientowały się, że jest pod działaniem alkoholu. Natychmiast udaremniły mu dalsza jazdę zabierając kluczyki od motocykla i niezwłocznie powiadomiły Policje. Kierującym motocyklem okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Działoszyn, któremu to po sprawdzeniu trzeźwości urządzenie wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się również, iż nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem –

Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym jak również za brak wymaganej kategorii do jazdy motocyklem. Trzem pracownicom stacji gratulujemy obywatelskiej postawy oraz szybkiej i zdecydowanej reakcji, dzięki której nie doszło do kolejnej tragedii.

źródło: KPP Pajęczno
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
On i on
On i on
3 lat temu

Brawo dla tych Pań za wzorową postawę. Tępić dziadostwo od zarodka!