R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatObywatel Białorusi zablokował ruch na DW 483

Obywatel Białorusi zablokował ruch na DW 483

Samochód ciężarowy zablokował drogę wojewódzka 483. Chwilę później na miejscu zdarzenia doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w piątek 21 stycznia około godziny 18:50. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie otrzymał zgłoszenie o zablokowanej przez ciężarówkę drodze wojewódzkiej nr 483 pomiędzy miejscowościami Skąpa i Strzelce Wielkie. Chwilę później otrzymał kolejne zgłoszenie, tym razem od policjantów ruchu drogowego będących już na miejscu zdarzenia drogowego o kolizji dwóch samochodów osobowych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący zespołem pojazdów 47-letni obywatel Białorusi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do rowu blokując dwa pasy ruchu. Taka sytuacja na drodze zmusiła wielu kierujących do zawrócenia i szukania objazdu. Jedną z nich była kierująca passatem 36-letnia mieszkanka powiatu pruszkowskiego. W trakcie wykonywania manewru zawracania w Passata uderzyła nadjeżdżająca Alfa Romeo, którą kierował 27-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – informuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Ruch drogowy był całkowicie zablokowany, a policjanci zorganizowali objazdy. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego żaden z jego uczestników nie ucierpiał. Kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym natomiast kierujący Alfą Romeo odmówił przyjęcia mandatu wobec czego finał kolizji zakończy się dla niego przed Sądem.

Policjanci, apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Śnieżyca, silny wiatr, zaśnieżona droga, ograniczona widoczność oraz zmienne warunki pogodowe wymagają od kierujących jeszcze większej koncentracji i uwagi. Pamiętajmy, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Pozwoli nam to bezpiecznie dotrzeć do celu i uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. 

fot.: KPP Pajęczno

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments