R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat“Odblaskowy pierwszak” ponownie w powiecie pajęczańskim

“Odblaskowy pierwszak” ponownie w powiecie pajęczańskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie po raz kolejny realizują akcję „Odblaskowy pierwszak” i odwiedzają szkoły na terenie powiatu pajęczańskiego.

„Odblaskowy Pierwszak” jest programem profilaktycznym zarejestrowanym w Komendzie Głównej Policji, a do współudziału w jego realizacji zostały zaangażowane wszystkie gminy powiatu pajęczańskiego. Celem akcji jest uświadomienie dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ich ochrona przed skutkami i udziałem w wypadkach drogowych poprzez wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drogach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w ramach akcji profilaktycznej „Odblaskowy Pierwszak” odwiedzili pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 1 i 2 w Pajęcznie, Makowiskach, Bogumiłowicach, Zamościu, Strzelcach Wielkich, Radoszewicach i Siemkowicach. Z uczniami klas pierwszych odbyły się spotkania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jaką ważna rolę w bezpieczeństwie w ruchu drogowym odgrywają elementy odblaskow. Podczas spotkania uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, które zostały zakupione przez włodarzy gmin poszczególnych szkół.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments