R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat"Odblaskowy pierwszak" w gminie Działoszyn

„Odblaskowy pierwszak” w gminie Działoszyn

Pajęczańscy policjanci wspólnie z włodarzem Działoszyna rozdawali kamizelki odblaskowe pierwszoklasistom ze szkół podstawowych z ternu gminy Działoszyn. Działania te wpisują się w coroczną akcję profilaktyczną pajęczańskiej policji „Odblaskowy pierwszak”, a także w ogólnopolską policyjną akcję „Świeć przykładem”.

We wtorek 11 października pajęczańscy policjanci wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Działoszyn Rafałem Drabem spotkali się z uczniami klas pierwszych w szkołach podstawowych w Szczytach, Kolonii Lisowice, Raciszynie, Trębaczewie oraz Działoszynie. Cel jaki przyświecał tym działaniom to przypomnienie i uświadomienie dzieci o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz o bezpiecznym poruszaniu się po drodze w ramach profilaktycznego programu „Odblaskowy pierwszak” oraz policyjnej akcji „Świeć przykładem”.

Takie prelekcje są dla najmłodszych dużą atrakcją i zachęcają do poznawania zasad ruchu drogowego. Policjanci udzielali porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomnieli dzieciom, że piesi poruszają się po chodniku, a jeśli nie ma chodnika, poboczem, po lewej stronie jezdni. Przechodząc przez jezdnię nie wolno wbiegać na pasy ani wchodzić na przejście dla pieszych tuż przed jadący pojazd.

Działania „Odblaskowy pierwszak” dyktowane są dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, by wyrabiać prawidłowe nawyki i kształtować prawidłowe postawy od najmłodszych lat. Elementy odblaskowe są nieodzownym wyposażeniem podnoszącym bezpieczeństwo każdego pieszego. Promując bezpieczeństwo na drodze pajęczańscy policjanci wraz Burmistrzem Rafałem Drabem rozdali pierwszakom kamizelki odblaskowe zakupione przez Urząd Miasta i Gminy Działoszyn.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments