R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatUmowa na budowę oczyszczalni ścieków w Działoszynie podpisana

Umowa na budowę oczyszczalni ścieków w Działoszynie podpisana

Za 19 milionów złotych powstanie niemal nowa oczyszczalnia ścieków w Działoszynie. Urząd na budowę pozyskał 9 milionów złotych dofinansowania.

We wtorek 11 października Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab w obecności Posła na Sejm RP Pawła Rychlika podpisał umowę z firmą, która dokona budowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Działoszynie. Przedsięwzięcie o ogromnej randze wizerunkowej i finansowej. Kosztem blisko 19 milionów złotych zostanie wybudowana praktycznie nowa oczyszczalnia ścieków oraz zmodernizowane zostaną te elementy, które są niezbędne do zachowania funkcjonalności dotychczasowego ciągu technologicznego.

Celem działania władz samorządowych, jest odprowadzane do oczyszczenia ścieków i zrzut wody oczyszczonej, która spełni wymagania Dyrektywy 2000/60/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 23 października 2000 r. ustanawiająca ramy wspólnotowego działania w dziedzinie polityki wodnej.

Ogromny wysiłek finansowy, jaki stoi przed Miastem i Gminą Działoszyn, nie byłby możliwy gdyby nie dofinansowanie w kwocie 9 milionów złotych, jakie udało się uzyskać w 2021 r. Podpisanie umowy zostało poprzedzone trzema postępowaniami o zmówienia publiczne, które ze względów kosztowych musiały być unieważnione. Pomimo trudnych czasów, szybujących cen towarów i usług, włodarzowi Działoszyna udało się zakontraktować przedsięwzięcie, które będzie chlubą i wizytówką w zakresie jakości życia mieszkańców, środowiska i stanu wód powierzchniowych.

źródło i fot.: UMiG Działoszyn

R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Z jaką firmą podpisaną umowę na budowę i modernizację?

Kavka
Kavka
1 rok temu

Ręce opadają kolejna kasa dla Działoszyna
Piotrek ucz się!!!