R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat"Odblaskowy pierwszak" w gminie Strzelce Wielkie

„Odblaskowy pierwszak” w gminie Strzelce Wielkie

Pajęczańscy policjanci w ramach akcji „Odblaskowy pierwszak” odwiedzili Szkoły Podstawowe w Zamościu, Wiewcu oraz Strzelcach Wielkich gdzie zaopatrzyli każdego pierwszaka w elementy odblaskowe.

W środę 8 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w ramach programu „Odblaskowy pierwszak” przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami klas pierwszych w Zamościu, Wiewcu oraz Strzelcach Wielkich. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas wizyty policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno jako pieszy jak i rowerzysta.

Policjanci udzielali porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi przypomnieli dzieciom, że piesi poruszają się po chodniku a jak go nie ma poboczem, po lewej stronie. Przechodząc przez jezdnię nie należy wbiegać na pasy ani wchodzić na przejście dla pieszych tuż przed jadący pojazd. Nawiązali również do nowych przepisów obowiązujących pieszych. Uświadomili dzieci o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym przez przejście dla pieszych – mówi rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Szczególną uwagę zwrócono na konieczność używania przez pieszych elementów odblaskowych. Na koniec spotkania każdy pierwszak otrzymał pakiet odblasków, który został ufundowany przez Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich.

źródło i fot.: KPP w Pajęcznie

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments