“Odblaskowy pierwszak” zadba o bezpieczeństwo najmłodszych

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie kontynują akcję „Odblaskowy pierwszak” i odwiedzają szkoły na terenie powiatu pajęczańskiego.

Program „Odblaskowy Pierwszak” jest programem profilaktycznym zarejestrowanym w Komendzie Głównej Policji, a do współudziału w jego realizacji zostały zaangażowane wszystkie gminy powiatu pajęczańskiego. Włodarze zobligowali się do zakupienia odblasków dla wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych przez najbliższe lata. Celem programu jest uświadomienie dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ich ochrona przed skutkami i udziałem w wypadkach drogowych poprzez wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drogach.

Policjanci odwiedzili szkoły w Makowiskach, Siemkowicach i Pajęcznie. Uczniowie mogli się dowiedzieć jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie poruszać się po drogach. Oczywiście nie zabrakło prelekcji na temat tego jaki wielki wpływ maja odblaski na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym i jak znacząco zwiększa się odległość widzenia przez kierowców w porze wieczorowo – nocnej gdy pieszy posiada jakikolwiek element odblaskowy.

Głównym zadaniem stróżów prawa było wyposażyć wszystkich pierwszaków w elementy odblaskowe. Pakiet odblasków i akcesorii poprawiających bezpieczeństwo zakupiony został przez poszczególne Urzędy Gminy. Obdarowani uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego jak również z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach z funkcjonariuszami.

fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments