Oficer dyżurny, będąc po służbie, zatrzymał pijanego 63-latka

1

Dyżurny pajęczańskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego pod wypływem alkoholu 63-letniego mieszkańca gminy Rząśnia.

W niedzielę 22 września dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie podczas przejażdżki rowerowej spostrzegł, że wyprzedzający go VW Passat jechał wężykiem. Funkcjonariusz zainteresował się podejrzanym zachowaniem kierującego. Gdy tylko samochód się zatrzymał, policjant nie tracąc czasu podbiegł do pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki.

Volkswagenem kierował 63-letni mieszkaniec gminy Rząśnia. Podczas rozmowy funkcjonariusz wyczuł od kierującego silną woń alkoholu, o czym powiadomił dyżurnego komendy Policji. Skierowany na miejsce patrol stwierdził u kierującego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Policja przypomina, że jazda na „podwójnym gazie” grozi nie tylko odpowiedzialnością karną i utratą prawa jazdy, lecz również zagraża bezpośrednio zdrowiu i życiu uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy kierujący to potencjalny zabójca na drodze.

źródło: KPP Pajęczno
Poprzedni artykułPrzejazd kolejowy w Białej pozostanie zamknięty do końca miesiąca
Następny artykułJak szybko fakturować?
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zielony
Zielony
4 lat temu

Do Pana Komendanta.
Szanowny Panie , upłynęły cztery doby od zdarzenia a Pan milczy.
Ja szeregowy obywatel pytam Pana o szacunek do swoich podwładnych?
Ja szeregowy obywatel proszę Pana Starostę o zwrócenie uwagi Panu Komendantowi, dlaczego milczy.
Proszę ,aby uwagę opublikować