R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatOgnisko koronawirusa w DPS w Bobrownikach

Ognisko koronawirusa w DPS w Bobrownikach

W Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach odnotowano ponad trzydzieści przypadków koronawirusa. Chorzy są zarówno podopieczni jak i personel.

Pandemia w powiecie pajęczańskim nie słabnie. W Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach liczba potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wzrosła do 33. Choruje 25 pensjonariuszy oraz 8 pracowników placówki.

Jak wynika z najnowszego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pajęcznie w całym powiecie pajęczańskim choruje już 575 mieszkańców. Liczba osób objętych kwarantanną domową wzrosła do 990 przypadków. W izolacji domowej przebywa 535 mieszkańców.

R e k l a m a

19 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

19 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś na tym zarabia
Ktoś na tym zarabia
3 lat temu

Zróbcie im inne testy a nie te które zaleca WHO bo te które zaleca ta organizacja to każdemu wychodzi wynik pozytywny

SBB
SBB
odpowiedział na komentarz  Ktoś na tym zarabia
3 lat temu

Dokładnie te testy to loteria.

Świrus
Świrus
3 lat temu

Co tam testy, liczba zachorowań ma być taka jak zaplanowana.

Realista
Realista
3 lat temu

Obudźcie się, inne kraje masowo protestują przeciwko tej głupocie, jak np. Niemcy, Czechy, Dania, Grecja, Argentyna itd. a Polska idzie jak na rzeź. Śmiertelność rośnie nie z powodu covida tylko innych nie leczonych chorób, stresu, zajechanej służby zdrowia brak środków do życia wielu osób.

Rodak
Rodak
3 lat temu

Ludzie, proszę was rozliczmy w przyszłości tych naszych lekarzy pierwszego kontaktu. Oni odpowiadają za nasze zdrowie i życie w pierwszej kolejności. Jak widzimy pozamykali się jak szczury przed nami. Fundusz im mimo to płaci, ponieważ mają nasze deklaracje. Mieli więc za co wyjeżdżać na wakacje, robić zakupy, żyć normalnie. Przed pacjentem drzwi zamknięte. Pytam: panowie i panie, gdzie wasza przysięga Hipokratesa? Jesteście”białymi dezertera mi”. Jak można mimo przysięgi zostawić ludzi, noo… leczyć ich telefonicznie, śmieszne . Żołnierz przysięga, idzie na wojne, a wy?Ludzie opamiętajcie się i przejrzyjcie na oczy, to dzieki temu, że nie ma badań,profilaktyki, leczenia w początkowej fazie… Więcej »

O. C.
O. C.
odpowiedział na komentarz  Rodak
3 lat temu

Po pierwsze to trochę pokory! Nauczyliście się z bólem dupy i byle pierdołą chodzić do przychodni i zajmować miejsce bardziej potrzebujacym. Po drugie! Jak sobie wyobrażasz pełne otwarcie przychodni? W szpitalach przed przyjęciem na oddział pacjent ma wykonany test. Jeśli jest negatywny zostaje przyjęty, jeśli pozytywny jest w izolatorium na izbie! W przychodni nie ma testów i nie jest to wina ośrodka zdrowia ale całego systemu opieki. Ciekawe kto wypisze Ci receptę, jak wszyscy pójdą na izolacje!? Po to są zamknięci, żeby jak najdłużej być dla pacjenta, choćby w formie teleporad! Zajmijcie się najpierw sobą i stosujcie się do obostrzen!… Więcej »

Paweł
Paweł
odpowiedział na komentarz  O. C.
3 lat temu

Róbcie tak jak pisiory mówią a będzie wam dobrze. Im też jest dobrze.

Justyna
Justyna
odpowiedział na komentarz  Paweł
3 lat temu

Tak, słuchajcie się Pieluchy, ona doprowadzi was do szczęśliwości. Jestem tego pewna.

Diagnosta
Diagnosta
odpowiedział na komentarz  Justyna
3 lat temu

Lecz się babo na nogi bo na głowę za późno

Jeżyk
Jeżyk
odpowiedział na komentarz  Justyna
3 lat temu

Tak, już PGE i cały region doprowadzają do upadku. Nieudacznicy i nieroby wszystko załatwią.

Maliniak
Maliniak
odpowiedział na komentarz  Jeżyk
3 lat temu

Służbę zdrowia całkiem wyłożyli, ilość zmarłych stawia Polskę w czołówce. Pisiory to grabarze kraju.

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Maliniak
3 lat temu

A edukację to nie. Matury będą o 30 procent łatwiejsze, czyli o 30 procent będziemy glupsi. Wygląda na to że pisiaki są jeszcze bardziej niedouczeni. Pamiętacie, takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie. Komuś bardzo chodzi o to aby Polaków dołować, w każdym obszarze. Pisowska katastrofa.

RODAK
RODAK
odpowiedział na komentarz  O. C.
3 lat temu

O.C. domyślam się, że jesteś rozgoryczonym moją opinią medykiem. Jednak miej trochę chonoru i zrozum, że ty przysiegales służyć ludziom, a nie udzielać konsultacji telefonicznej. Wypisując receptę przez telefon przyjmujesz 100%odpowiedzialnosc czy ten lek jest stosowny? Czy jesteś w 100%pewny , że przez telefon stawiasz odpowiednią diagnozę? Jak, w taki sposób odróżnisz zapalenie oskrzeli od zapalenia płuc albo alergię układu oddechowego? Następna sprawa. W wielu innych zawodach ludzie normalnie pracują. Inni potrafią służyć ludziom , tylko nie tzw. lekarze pierwszego kontaktu. Mówisz o systemie ale zrozum żaden lekarz nie przysięgał systemowi. Przysięgał służyć człowiekowi. Jak się to ma np. do… Więcej »

O. C.
O. C.
odpowiedział na komentarz  RODAK
3 lat temu

,, Honor „

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Rodak
3 lat temu

Obecnie lekarze i pielęgniarki bardzo ciężko pracują, każdego dnia narażają swoje zdrowie, udzielają teleporad tam gdzie jest to możliwe, badają pacjentów osobiście gdy jest taka konieczność. O jakich piszesz dezerterach, kto ci ogranicza badania, leczenia. Jesteś żałosny Rodaku, uszanuj pracę tych, którzy przez wiele godzin słuchają co kogo boli i biorą pełną odpowiedzialnośc za leczenie w tych mega trudnych warunkach. Wielki szacun dla lekarzy rodzinnych.

Felczer
Felczer
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
3 lat temu

Nikt nikomu zawodu nie wybiera. Jeśli piszesz, że w służbie zdrowia jest tak dobrze, to chyba nie masz z nią do czynienia, nie masz potrzeb, czego ci gratuluję i dalej tak życzę. Niestety jest inaczej, władza służbę zdrowia dołuje, podejmują dziwne i wątpliwie uzasadnione decyzje. Koszty są bardzo wysokie. Przykład z brzegu, szpital na stadionie narodowym to szopka i propaganda, zakup masek, respiratorów itd. Teraz będzie zakup niby szczepionki, której nikt nie zbadał. Rozumiem, że władza pierwsza się zaszczepi a my poczekamy z pół roku i zobaczymy. Kto za to odpowie, przesuwane zabiegi, karetki wożą chorych od szpitala do szpitala,… Więcej »

hehe
hehe
3 lat temu

to teraz publikujemy tutaj.. Zgodnie z wola blokujących, okolice ciekawe…

Tessa
Tessa
3 lat temu

A kto tam jest obecnie Dyrektorem?

Lucky
Lucky
odpowiedział na komentarz  Tessa
3 lat temu

Jak to kto, „dobra” zmiana.