Ograniczenia w działaniu ZUS, KRUS i PUP

3

ZUS

Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie łódzkim,  zwracają się do swoich klientów z prośbą o ograniczenie wizyt w placówkach ZUS. W przypadku potrzeby kontaktu można skorzystać z informacji telefonicznej, wysłać maila lub skorzystać z portalu PUE ZUS.

W związku z działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, zwracamy się do klientów ZUS z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu.   Dodatkowo, w dniach 16 i 23 marca sale obsługi klienta w ZUS będą pracowały w godzinach od 8:00 do 15:00.

Jednocześnie dyrekcja oddziałów ZUS uprzedza, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, rozważane będzie zawieszenie obsługi klientów w jednostkach oddziału.

W związku z zaleceniami sanepidu, by unikać dużych skupisk ludzi, również w salach obsługi w ZUS nie może przebywać jednocześnie zbyt wiele osób, w związku z tym ograniczamy wstęp do placówki do kilku osób jednocześnie. W placówkach Zakładu pojawiły się skrzynki, w których można zostawić dokumenty i wnioski. Zachęcamy do zostawiania w nich dokumentów, by nie narażać się na bliski kontakt z innymi osobami. 

Zawieszono także  przyjmowanie klientów podczas dyżurów kadry kierowniczej oddziałów w ramach skarg i wniosków. Zawieszone zostały też szkolenia, będą przesunięte będą na inny termin.

W przypadku potrzeby kontaktu można korzystać z informacji telefonicznej – numer tel. 22 560 16 00.  Konsultanci są dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00. Można korzystać również z kontaktu mailowego. Adres e-mail do zapytań ogólnych cot@zus.pl

Kontakt możliwy jest także za pośrednictwem usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Więcej informacji na temat kontaktu online pod adresem:
https://www.zus.pl/baza-wiedzy/o-platformie-uslug-elektronicznych-pue-/o-platformie-uslug-elektronicznych-pue-/informacje-dotyczace-pue

Kontakt telefoniczny z ZUS

Dzwoniąc pod numer infolinii ZUS, tel. 22 560 16 00, w dni robocze w godz. od 7:00 do 18:00,  po wybraniu „0” (połączenie z konsultantem), należy wybrać odpowiedni temat rozmowy w zależności od sprawy, którą chcieliśmy wyjaśnić:  

o 1 – Pomoc techniczna i obsługa e-ZLA,

o 2 – Renty i emerytury,

o 3 – Zasiłki,

o 4 – Informacje dla ubezpieczonych,

o 5 – Informacje dla płatników,

o 7 – Ulgi i umorzenia oraz zawieszenie działalności

o 9 – Zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.

KRUS

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę i zagrożenie epidemią koronawirusa, Placówka Terenowa KRUS w Pajęcznie zachęca do kontaktu za pośrednictwem kanałów zdalnych: telefonu, poczty, mediów elektronicznych.

Naszą największą troską jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników, dlatego podejmujemy działania o charakterze informacyjnym, dostosowując pracę naszego urzędu do wysokich standardów wyznaczonych przez rząd.

Prosimy Klientów o ograniczanie wizyt osobistych w naszych Placówkach i wybieranie kanałów zdalnych (telefon, poczta tradycyjna, media elektroniczne), za pomocą których można zrealizować część spraw z zakresu ubezpieczenia społecznego rolników.

Jednocześnie informujemy, że nasze Placówki wyposażone są w środki dezynfekcyjne i środki czystości, które działają profilaktycznie, chroniąc zarówno pracowników jak i Naszych klientów.

Dane kontaktowe do Placówki Terenowej KRUS w Pajęcznie:

Adres e-mail: pajeczno@krus.gov.pl

Adres siedziby: ul. Wiśniowa 34, 98-330 Pajęczno

Telefony:

Informacja ds. ubezpieczeń: (34) 311 44 19, (34) 311 44 12

Informacja ds. świadczeń: (34) 311 44 15

Wypadki przy pracy rolniczej: (34) 311 44 16

Badania lekarskie: (34) 311 44 13

Powiatowy Urząd Pracy

R e k l a m a
guest
3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
Realista
10 miesięcy temu

Urzędasy do zwolnienia skoro mają być ograniczenia petentów to urzędasów także

Damian
Damian
odpowiedział na komentarz  Realista
10 miesięcy temu

Po myśleniu widać żeś fizyczny.

Realista
Realista
odpowiedział na komentarz  Damian
10 miesięcy temu

Skączyłem 7 klasów więc lepiej szczym ryj