Orkiestrę z Rząśni w filmie “Zimna Wojna” zobaczyli w Cannes

6

Co łączy Młodzieżową Orkiestrę Gminy Rząśnia i festiwal w Cannes? Nagrodzony Złotą Palmą za reżyserię film Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna”.

„Zimna Wojna” to piękna, wzruszająca historia wielkiej i trudnej miłości osadzona w latach 50 ubiegłego stulecia. Podczas 71. Festiwalu Filmowego w Cannes najnowsze dzieło Pawła Pawlikowskiego otrzymało „Złotą Palmę” za reżyserię. Zdaniem wielu krytyków film ma szansę na Oskara.

Swój mały udział w sukcesie filmu ma Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia. Muzycy z Rząśni znaleźli się na planie filmowym, po tym, jak zostali dostrzeżeni na koncercie w łódzkiej Archikatedrze. Z racji, że akcja filmu rozgrywa się podczas okresu zimnej wojny, konieczne było wypożyczenie nieco starszych instrumentów. Szczęście w nieszczęściu lokalne orkiestry w naszym powiecie dysponowały odpowiednim sprzętem.

Zdjęcia odbywały się na dużym mrozie przed starą Halą Sportową obok Expo w Łodzi. Młodzi muzycy na czele z kapelmistrzem Tomaszem Dulskim miło wspominają to doświadczenie i nie ukrywają ogromnej radości i dumy, że mogli brać udział w robieniu zdjęć do tego, miejmy nadzieję Oskarowego dzieła.

Wszystkich miłośników polskiej kinematografii zapraszamy do kin. Premiera filmu już 8 czerwca!


guest
6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
gzik
gzik
2 lat temu

Niektórzy ludzie z małych wiosek mają jakąś dziwną satysfakcję z obrażania wszystkich wkoło. Niestety to pokazuje jak płytkimi osobami są. Podnoszą własne ego sprowadzając wszystkich do własnego poziomu – dna

Aaaaa5
Aaaaa5
odpowiedział na komentarz  gzik
2 lat temu

Masz cos do wsi ?

Kawkowo
Kawkowo
odpowiedział na komentarz  gzik
2 lat temu

odezwal sie wiesniak z troche wiekszej wioski 🙂

???
???
2 lat temu

Piękna przygoda.:) Dlaczego wcześniej się nie pochwaliliście? Trzymaliśmy kciuki za tym filmem.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

piekna przygoda !

Ludmiła
Ludmiła
2 lat temu

Brawo