Otwarcie nowoczesnego przedszkola w Sulmierzycach już w przyszłym roku

13

W Sulmierzycach podpisano umowę na dofinansowanie kwotą 5,2 mln zł budowy budynku przedszkola. Nowoczesny obiekt zacznie funkcjonować od przyszłego roku.

W ubiegłym tygodniu doszło do podpisania umowy na dofinansowanie budowy nowoczesnego budynku przedszkola w Sulmierzycach. Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego podpisy na umowie złożyli Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagiński oraz Joanna Skrzydlewska Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Kadra, którą Pan Wójt ma pod swoimi skrzydłami, jest bardzo dobra, doskonała w pisaniu wniosków i nie tylko. Ta gmina w najbliższych latach pod pana przewodnictwem będzie się wspaniale rozwijać — nie szczędził pochwał pod adresem Urzędników i Wójta, Wicemarszałek Artur Bagiński.

Dofinansowanie otrzymane przez Gminę Sulmierzyce wynosi 5.192.515,61 zł i jest największą dotacją przyznaną w ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV Gospodarka Niskoemisyjna. W ramach inwestycji za łączną kwotę 9 mln złotych powstanie m.in. nowoczesny budynek oraz plac zabaw.

Budynek przedszkola będzie nowatorskim rozwiązaniem urbanistyczno – architektonicznym, pełniącym funkcje edukacyjne oraz demonstracyjne. Zasilany będzie energią pochodzącą z pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych.

Tak jak powiedział Pan Marszałek, Pan Wójt robi taki zdecydowany krok w przyszłość. Myślę, że inni za chwilę będą tego zazdrościć, tej odwagi przede wszystkim, bo myślę, że wielu się po prostu boi skorzystać i budować w tej technice, bo to naprawdę jest wyzwanie. To nie jest łatwy projekt, musimy sobie jasno powiedzieć — przekonywała Joanna Skrzydlewska Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Realizacja obiektu w formule budownictwa o znacznie podwyższonych parametrach energetycznych (budynek pasywny) pozwoli nie tylko w znaczący sposób ograniczyć koszty eksploatacji obiektu, ale także przyczyni się do poprawy jakości powietrza w gminie Sulmierzyce. Imponująca jest również szybkość działania Urzędu Gminy, jak zapewnia wójt Gabriel Orzeszek, przedszkole na miarę XXI wieku będzie funkcjonowało w Sulmierzycach już w przyszłym roku.

Dziękuję jeszcze raz za możliwość podpisania tej umowy i za te środki, które pomogą nam w wybudowaniu przedszkola, o którym marzyliśmy i robiliśmy dużo, aby w końcu do tego doszło i żeby je w końcu wybudować — mówił z nieukrywaną radością Wójta Gabriel Orzeszek.

wideo i fot.: sulmierzyce.info

13
Odpowiedz

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
juzekDyrektor Przedszkola10wartaStegedeYoda Mistrz Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Iwa
Iwa

No no, pozostaje pogratulować tak przedsiębiorczego wójta. Chętnie go przygarniemy do Działoszyna 🙂

Bili
Bili

A co Wasz się nie znalazł…?☺😊☺😊

Stegede
Stegede

Nie wiem z czego tu się cieszyć. Trzeba doliczyć do tego projektu ok.3 ludzi do zrzucania śniegu w zimie. Mało przemyślane!!

10warta
10warta

A efekt cieplarniany?

Stegede
Stegede

O czym ty piszesz? Ostatnia zima pokazała.

Aga
Aga

Świetna gmina.Widać że coś ciekawego robią dla społeczeństwa nie to co w Strzelcach Wielkich.

brzeźnica
brzeźnica

A Strzelce podobno teraz miały brać przykład z Sulmierzyc a idą jak my…
gratulacje dla Sulmierzyc

Piotr
Piotr

KAsa z kopalni płynie więc można sobie pozwolić 🙂 Tylko pozazdrościć…

Yoda Mistrz
Yoda Mistrz

Ile tej kasy? Podaj konkrety a nie pleciesz banialuki. Kasa z kopalni to miała dopiero być – jak przejdzie ustawa o psg to nie będzie tak kolorowo. Z tego co wiem to na tą chwilę Sulmierzyce nie otrzymały z opłaty eksploatacyjnej w ostatnich 3 latach nawet 300 tys. zł. Jak masz inne dane to je podaj a nie bredzisz trzy po trzy :/

Ewa
Ewa

A dzieci będą?? Zanim zainwestuje się w tak kosztowne przedsięwzięcie trzeba zrobić rozeznanie.

Yoda Mistrz
Yoda Mistrz

Jaka lama 🙂 Zadzwoń do ewidencji i się dowiesz 🙂

juzek
juzek

Pińcet dajo to robimy razem ze staro

Dyrektor Przedszkola
Dyrektor Przedszkola

Ewa rozkładaj nóżki a będą!!!