R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPajęczańska komenda na podium. Policja podsumowała rok 2017

Pajęczańska komenda na podium. Policja podsumowała rok 2017

W środę 17 stycznia w świetlicy PSP w Pajęcznie odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w 2017 roku. Pajęczańska komenda znalazła się w trójce najlepszych w województwie.

W odprawie wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, kadra kierownicza, policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, a także władze samorządowe i zaproszeni goście. Pracę pajęczańskiej jednostki podsumował Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie młodszy inspektor Grzegorz Czubakowski. Szef pajęczańskiej policji przedstawił również zadania do realizacji na rok 2018.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Jarosław Rybka podczas swojego wystąpienia podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w wypełnianie obowiązków służbowych oraz pogratulował osiągniętych w minionym roku wyników związanych ze stanem bezpieczeństwa, które uplasowały Komendę Powiatową Policji w Pajęcznie w pierwszej trójce komend powiatowych województwa łódzkiego.

Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy złożyli policjantom z pajęczańskiej komendy gratulacje z racji osiągniętych w roku 2017 wyników oraz podziękowali za bardzo dobrze układająca się współpracę pomiędzy komendą Policji, a lokalnymi samorządami oraz instytucjami na terenie powiatu pajęczańskiego.

fot.: KPP Pajęczno

 

R e k l a m a

7 KOMENTARZE

guest
7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
???
???
4 lat temu

Czym się właściwie „mierzy” ten stan bezpieczeństwa? Wykrywalnością przestępstw? Liczbą mandatów? To znaczy, że cała reszta komend pracowała żle? A może nie mieli przestępców? Dziwny ten ranking.

Tobi
Tobi
4 lat temu

To bezpieczeństwo mierzone jest np. wykrywalnością przestępstw, jednak statystyki są niekiedy mylące. Oto teoretyczny przyklad:
W Warszawie np. jest 1000 wlamań a w pajęcznie 10. Ktoś by powiedział, no Warszawa tam to się dzieje. Drugi powie u nas to jest bezpiecznie bo tylko 10.
Jednak jak spojrzymy na to z innej strony patrząc na liczbę mieszkańców to się okaże, że w Warszawie 1 wlamanie przypada na 1000 miszakańców, a w Pajęcznie 1 na 100. Jaki wniosek ? Zależy komu chcesz dowalić 🙂

jan
jan
4 lat temu

Przestępczość w takich małych miastach jest pewnie dużo mniejsza(i dobrze) także nie powinno jej się porównywać do ogółu województwa, zero obcokrajowców(może poza ukaincami)pewnie tych nie licznych opryszków mają na głównej ścianie.

Ecik
Ecik
odpowiedział na komentarz  jan
4 lat temu

Jakich miastach? Miasto mające 6000 mieszkańców to raczej duża wieś niż miasto!!!

asda
asda
odpowiedział na komentarz  Ecik
4 lat temu

Nie wiem skąd bierze się podważanie tego, czy dane miasto jest miastem, czy nie jest. To jak zastanawiać się, czy Litwa jest państwem, skoro mieszka tam tylko 2 mln ludzi, a w Polsce 38 mln. A Berlin, czy Warszawa są wsiami wobec Kinszasy (stolicy Kongo), gdzie mieszka 10 mln osób. Pod pojęciem miasta kryje się historia, zabudowa, kultura, religia, funkcje administracyjne i handlowe na przestrzeni wieków, a nie tylko cyfry.

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  asda
4 lat temu

Tak muszą leczyć swoje kompleksy mieszkańcy okolicznych miejscowości, zapewne nawet oficjalnie uznawanych za wsie

Koń Pajęczański
Koń Pajęczański
odpowiedział na komentarz  asda
4 lat temu

Na Litwie mieszka prawie 3 mln ludzi.