R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoKoncert bożonarodzeniowy po angielsku

Koncert bożonarodzeniowy po angielsku [WIDEO]

W piątek, 12 stycznia 2018 roku, o godz.17.00, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie odbył się Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim. Wydarzenie zorganizowane przez nauczycielki Annę Solecką i Gabriela Kostrzewa cieszyło się dużym zainteresowaniem rodziców. Młodzi artyści zaprezentowali przybyłym gościom swoje talenty aktorskie, wokalne, muzyczne, taneczne, a także językowe.

Podczas koncertu mogliśmy posłuchać znane i lubiane utwory nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia m.in. “Last Christmas”, “Rudolph the red nosed reindeer”, “So this is Christmas”, “Silent night” czy ” Jingle bells”. Młodzież zaśpiewała również kolędy polskie “Wśród nocnej ciszy” i “Bóg się rodzi”, oczywiście w języku angielskim. Prowadzący koncert zapoznali wszystkich z historią powstawania kolęd, a także przybliżyli tradycje obchodzenia świąt w krajach anglojęzycznych. W wykonaniu młodych artystów usłyszeliśmy aż siedemnaście wspaniałych piosenek świątecznych. Widownia z wielkim entuzjazmem przyjmowała występy dzieci i nagradzała ich gromkimi brawami.

Dużą niespodzianką dla słuchaczy było piękne wykonanie piosenki “Mary, did you know? ” przez Mikołaja Kuchciaka i jego tatę Piotra Kuchciaka, który akompaniował na gitarze również do innych kolęd. Ciekawa prezentacja multimedialna, towarzysząca utworom, przygotowana przez Annę Solecką, wywołała na zebranych gościach duże wzruszenie. Niesamowitych pokaz swoich umiejętności zaprezentował młody tancerz breakdance Paweł Mostowski, który brawurowo wykonał własny układ do utworu “Shake up Christmas”. W aranżacjach instrumentalnych zaprezentowali się Juliusz Szczeszek – Bistuła i Alicja Charciarek. Wszyscy goście byli pod ogromnym wrażeniem zdolności wokalnych, muzycznych, językowych, a także artystycznych młodych uczestników koncertu.

fot.: SP nr 1 w Pajęcznie
R e k l a m a
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments