Pierwszy przypadek koronawirusa i 400 osób w kwarantannie

40

Niestety u jednego z mieszkańców powiatu pajęczańskiego stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Wzrosła również liczba osób poddanych kwarantannie domowej.

W województwie łódzkim jest 29 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Potwierdzone wyniki dotyczą: dwojga dzieci, jednej nastoletniej dziewczynki, trzech młodych kobiet, jedenastu kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, dwóch młodych mężczyzn, siedmiu mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 8 miesięcy do 93 roku życia.

Mamy też dobre wiadomości. Kolejnych 6 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymało 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: jedna nastoletnia dziewczynka, jedna młoda kobieta, dwie kobiety w średnim wieku oraz dwóch mężczyzn w średnim wieku.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 492
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 27
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 3518
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1496
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 105

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 600.

W powiecie pajęczańskim zakażona jest jedna osoba

Z danych przekazanych przez Łódzki Urząd Wojewódzki wynika, że u jednego z mieszkańców powiatu pajęczańskiego zdiagnozowano zakażenie SARS-CoV2. W powiecie pajęczańskim wzrosła również liczba osób objętych kwarantanną domową. Aktualnie nadzorem epidemiologicznym objęto 33 osoby, natomiast 400 osób przebywa na obowiązkowej kwarantannie domowej.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

40
Odpowiedz

avatar
9 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
muniekKamilRTDadam madam m Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Mieszkaniec
Mieszkaniec

To była kwestia czasu bo na terenie naszego powiatu jest sporo osób które mają w głębokim poważaniu odbywanie kwarantanny .W jednym z bloków jest rodzina której córka dopiero co wróciła z Niemiec i co??? I codziennie papierosek przed blokiem szybkie zakupy generalnie mają w dupie sąsiadów i całą resztę. Może wypadałoby zgłosić sprawę tylko gdzie ???

Krystian
Krystian

sanepid 🙂

Hala
Hala

Naruszenie kwarantanny zgłaszamy na policję.

Extreck
Extreck

I co z tego ze wróciła z Niemiec ? Ja jestem kierowca i w Niemczech jestem 2x w tygodniu. To ze zza granicy to znaczy ze już zarażony ? Ludzi , litości

Qwertyuiip
Qwertyuiip

Proszę administratora o zgłoszenie IP na Policję. Koleś jawnie przyznaje się do łamania prawa…

RTD
RTD

W którym miejscu? Kierowcy nie podlegają takim samym rygorom. Dzięki nim masz co jeść np.
Nie mają obowiązkowej kwarantanny, itp.

Tubylec
Tubylec

Kierowców nie obowiązuje kwarantanna więc spokojnie ale każda inna osoba wracająca z zagranicy objęta jest obowiązkowa kwarantanna .

Extreck
Extreck

Otóż to 😉 Nasz kwarantanna nie obowiązuje . Ale ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy ze 2tyg temu przywiozłem z Holandii pomidorki do magazynku Biedronki w Sieradzu które następnie trafiły do sklepów w pajecznie a kolejno do konfitury który prosi admina o adres IP😉

muniek
muniek

Halo Policja! Przyjeździe na internet:D:D

Tubylec
Tubylec

Nie oznacza że jest zarażona i oby nie była ale po to wprowadzono kwarantanne dla takich osób aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa to chyba oczywiste.Jako kierowca pewnie sam zauważyłeś że od czasu pandemii zmieniły się reguły i zasady obsługi kierowców na magazynach chodzi mi o rozładunku i załadunki .Nie wiem jak jest w Niemczech ale w Polsce jadąc na załadunek lub rozładunek nie wychodzisz nawet z auta kierowca grzecznie czeka w kabinie więc myślę że zarówno w Polsce a tym bardziej w Niemczech wprowadzone są zaostrzone środki ochrony .Tak że Panie kierowco życzę szerokości i szczęśliwych powrotów do domu.

Extreck
Extreck

Dokładnie 😉 Prędzej osoba która najeżdża na kierowców zlapie tego syfilisa w sklepie niż ja siedząc cały dzień samemu w kabinie i jeszcze wszyscy grzecznie przynoszą dokumenty i rozladowywują , żeby kierowca nie musiał wychodzić 😊

tak,tak
tak,tak

A nasz rząd , który wydaje rozporządzenia nie zgodne z konstytucją, sam łamie to co zaleca obywatelom /10 kwietnia-miesięcznica i paraduje z wieńcami i obstawą /zakaz zgromadzeń/ a nam nic nie wolno – zostancie w domu – nawet na spacer strach wyjść, bo wlepią mandat/to– czysta hipokryzja i obywatel jest jak baran, który musi słuchać..Jak to powiedziała p.Witel MSejmu, u nich nie ma świetych krów,ale widać, że są bardziej święte.A wy przestańcie panikować, bo epidemia tez kiedyś się skończy.MYŚLCIE!!!

tak,tak
tak,tak

Przymus maseczek w Polsce! Świat oszalał? Otwórz oczy!
https://www.youtube.com/watch?v=oysFEL30nlM

tak,tak
tak,tak

Szwedzki “eksperyment”. “To, czego wszyscy się najbardziej obawiali, nie nastąpiło”
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-szwecji-maciej-zaremba-bielawski-to-czego-wszyscy-sie-najbardziej/71wjev2

tak,tak
tak,tak

Siedzimy zamknięci w domach i jesteśmy skazani na przekazywane nam informacje. Nie mamy pewności, w jaki sposób koronawirus przeszedł na człowieka, jaka jest prawdziwa liczba ofiar śmiertelnych, jaki jest stan przygotowania naszych szpitali? A jak czegoś nie wiadomo, to pojawia się lęk. Lękiem łatwo się zarządza, szczególnie populistom, którzy mogą zagrozić demokracji. To się już dzieje na Węgrzech, gdzie premier Orban pod osłoną koronawirusa, przyznał sobie prawo do zarządzania dekretami. W Polsce to obłędne parcie Jarosława Kaczyńskiego wbrew rozsądkowi, odpowiedzialności, a przede wszystkim konstytucji, zmierza w tym samym kierunku. Podobnie za chwilę może być w Turcji. Może się okazać, że… Więcej »

Hanka
Hanka

O to chodzi naczelnikowi żeby był reżim, to mu pasuje. Koronowirusem spadł mi z nieba.

Anowi
Anowi

Dokladnie jak Tupolew

adam m
adam m

mozna koniowi zameldowac ma duzy leb to zrozumie

Kamil
Kamil

To może zamiast marnować czas na pisanie komentarzy wypadałoby zgłosić gdzies sprawę..

Tubylec
Tubylec

To była kwestia czasu bo na terenie naszego powiatu jest sporo osób które mają w głębokim poważaniu odbywanie kwarantanny .W jednym z bloków jest rodzina której córka dopiero co wróciła z Niemiec i co??? I codziennie papierosek przed blokiem szybkie zakupy generalnie mają w dupie sąsiadów i całą resztę. Może wypadałoby zgłosić sprawę tylko gdzie ???

Pajeczank
Pajeczank

Nie zle pod blokiem stać faje kurzyc a nie siedzieć w domu na dupie ino klatki pilnować

Mieszkanka
Mieszkanka

Służby odpowiedzialne powinny w przybliżeniu określić skąd pochodzi osoba zarażona i podać w artykule żeby mieszkańcy zachowali szczegolniejsza ostrożność. Powiat to bardzo ogólnikowa wiadomość. Ktoś również tak myśli?

*@*
*@*

Dokładnie! Powinni chociaż podać gminę

adam m
adam m

chociaz nr buta winni podac juz by kilka osob nie drzalo i nie dygali

RTD
RTD

Ale w jakim celu? Osoby mogące mieć kontakt z zarażonym/zarażoną są już pewnie w kwarantannie. Na to są procedury i przykładowo wspominane i na tym portalu dochodzenie epidemiczne. Spokojnie. Zarażenie w naszym sąsiedztwie to nie dramat. Zagrożenie tak szybko nie zniknie, musimy nauczyć się z tym żyć.

Ołówek
Ołówek

Jak to w jakim celu?? Żeby im szyby w oknach powybijać i prowadzić całodobową obserwację z pochodniami i widłami w łapach 😉 Później jeszcze przez pół roku stygmatyzować, a po wyzdrowieniu każdemu z osobna pokazać wyniki badania bo inaczej zaszczują 😀 Dopiero byłaby histeria!!

RTD
RTD

@Ołówek
Tacy sąsiedzi kochani 🤪

adam m
adam m

lepiej idz w las pedz partyzantke to moze cie nie capnie mieszkanko

Rob
Rob

Ciekawe czy goście z UK przechodzą kwarantanne bo na mieście aut przybyło z Anglii

Karol
Karol

Pisiory nie radzą sobie z problemem, szczególnie w naszym powiecie.

Wyborca
Wyborca

A z czym oni są w stanie poradzić. Jedynie co im wychodzi to dojenie kasy.

Monika
Monika

Może dokładnie określcie z jakiej części powiatu jest chory, np z jakiej gminy, żeby mniej więcej mieć na uwadze, gdzie trzeba bardziej uważać

ciekawska
ciekawska

Skąd ta osoba? Wie ktoś coś?

adam m
adam m

cos taka ciekawa do roboty bys sie wziela

Leszek
Leszek

Może ze Smykowizny?

Leszek
Leszek

Urząd Wojewódzki bądź Sanepid powinien podać jaka gmina z terenu powiatu to nie powinno być tajemnica jest wiele samorządów co podają takie dane to dla bezpieczeństwa mieszkańców..

Marian
Marian

Statystycznie z PiSu

Bez
Bez

Robią nas w uja. A ta cala kwarantanna to ściema. Pozdro

Edek
Edek

Racja, PiS cały czas to robi. Chodzi o to aby nas doić. U nas w powiecie widać to jak na dłoni. Ta cała Pielucha i jej towarzysze to kicha zguba narodu.

lord
lord

TRZEBA ODKOPYWAC BRON ZA STODOLA I GRANATY