Czujny obywatel zatrzymał pijanego kierowcę busa

2

Mieszkaniec powiatu kłobuckiego ujął nietrzeźwego kierującego i przekazał policjantom z pajęczańskiej komendy. Jego obywatelska postawa zapobiegła zagrożeniu jakie mógł spowodować pijany kierowca. Zatrzymany 49-latek odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 31 marca o godzinie 15:00 dyżurny pajęczańskiej komendy został poinformowany o zatrzymaniu w miejscowości Stare Gajęcice nietrzeźwego kierowcy. Obywatelskiego ujęcia dokonał mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że gdy jechał drogą krajową nr 42 od Radomska w kierunku Pajęczna zauważył jadącego przed nim busa, którego kierowca może być nietrzeźwy. Kierujący zjeżdżał z drogi i wjeżdżał na krawężniki oraz gwałtownie przyspieszał i hamował. W miejscowości Stare Gajęcice kierujący busem zjechał na zatoczkę autobusowa i się zatrzymał. Gdy mężczyzna podszedł do auta wyczuł od 49-letniego mieszkańca Opoczna alkohol wówczas uniemożliwił mu dalsza jazdę i zadzwonił na Policję – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego busem, urządzenie pokazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niebawem 49-letni kierujący busem odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności wysoka grzywna oraz utrata uprawnień do kierowania.

Pajęczańska Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy 49-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego. Dzięki swojej zdecydowanej postawie uniemożliwił on dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

2
Odpowiedz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KawkaJa to ja Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Ja to ja
Ja to ja

Brawo dla tego kierowcy. Tępić pijaków na drodze!!!

Kawka
Kawka

Tempić. Jeszcze popolować troszkę na kierowców wracających do domu po zamknięciu swoich sklepów przemysłowych. Bo zdaje się że ich stan-y świadomości są różne. Chyba że się wyprostowali ,to chwała im za to 👍.