R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPolicja podsumowała wielkanocny weekend na drogach powiatu pajęczańskiego

Policja podsumowała wielkanocny weekend na drogach powiatu pajęczańskiego

Od 29 marca do 1 kwietnia 2024 roku na terenie całego powiatu pajęczańskiego prowadzone były działania prewencyjne pod nazwą Wielkanoc 2024. Zatrzymano 8 nietrzeźwych kierowców, w tym jednego posiadającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na szczęście podczas Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu pajęczańskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Miniony, świąteczny weekend był dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego czasem wytężonej pracy. Wspierani przez kolegów z innych komórek czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi reagowali na łamanie przepisów, kontrolowali prędkość, sprawdzali trzeźwość kierujących i eliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych użytkowników dróg.

Bilans świątecznego weekendu:

  • 1 kolizja
  • 8 nietrzeźwych kierujących
  • 4 nietrzeźwych rowerzystów
  • 4 kierujących pojazdami na podwójnym gazie
  • 4 piratów drogowych
  • 4 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Nietrzeźwi za kierownicą

Wśród zatrzymanych przez policjantów nietrzeźwych kierujących, jeden z nich posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu, odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwy kierujący na sądowym zakazie i z prawie 1,5 promilami alkoholu w organizmie musi liczyć się z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów i karą pozbawienia wolności do lat 5.

Piraci drogowi

Nieodpowiedzialnością i brawurą na drodze popisali się 4 kierujący, którzy w obszarze zabudowanym pędzili z prędkościami dochodzącymi do 165 km/h. Jeden z piratów nie posiadał uprawnień do kierowania, a jeden z nich odpowiadał w warunkach recydywy i wysokość jego mandatu wyniosła 4000 zł. 3 piratów straciło uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, a jeden pomimo mandatu 2000 zł, odpowie dodatkowo przed sądem za jazdę bez uprawnień.

Mimo wzmożonych kontroli i apeli policji, wciąż zdarzają się na drogach nieodpowiedzialni kierujący, którzy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. Policjanci apelują o rozsądek i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments