R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPolicja podsumowuje akcję "Znicz"

Policja podsumowuje akcję „Znicz”

Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie podsumowała tegoroczną akcję „Znicz” na terenie naszego powiatu. W trwających siedem dni działaniach wzięło udział 140 funkcjonariuszy.

Jak co roku w ramach ogólnopolskiej akcji „Znicz” na drogi powiatu pajęczańskiego skierowano dodatkową liczbę funkcjonariuszy policji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzających groby bliskich w czasie siedmiodniowej akcji wzięło udział ponad 140 funkcjonariuszy.

– Policjanci skupili się na zapewnieniu płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie nekropolii. Cmentarze były patrolowane przez policjantów prewencji, którzy służyli pomocą oraz udzielali potrzebnych informacji. O bezpieczeństwo bezpośrednio na cmentarzach zadbali nieumundurowani policjanci którzy niewidoczni a jednak bardzo skutecznie dbali o to aby odwiedzający groby mogli spokojnie zająć się obchodami Święta Zmarłych – informuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie sierż. szt Marcin Pawełoszek.

Funkcjonariusze w ciągu siedmiu dni trwania akcji odnotowali 10 kolizji. Mundurowi zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących.

Powiat pajęczański wyróżnił się pozytywnie na tle województwa, na naszych drogach było stosunkowo bezpiecznie. Od 27 października do 2 listopada na terenie województwa łódzkiego doszło do 81 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 4 osoby, a obrażenia odniosło 90 osób. Policjanci wyeliminowali z ruch 90 nietrzeźwych kierowców.

fot.: KWP Łódź
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
LelumPolelum
LelumPolelum
6 lat temu

Zdjecie to samo co w tamtym roku. Moze wypadalo by redaktorze zakupic aparat fotograficzny, jak w telefonie od bidy nie posiadamy 🙂