R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPolicja zatrzymała internetowego oszusta

Policja zatrzymała internetowego oszusta

Pajęczańscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za szereg oszustw internetowych. Mężczyzna wystawiał na sprzedaż przedmioty, których nie wysyłał klientowi pomimo otrzymania zapłaty. Oszukał w ten sposób wiele osób na łączną kwotę około 50 000 złotych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

29 sierpnia 2022 roku do Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie wpłynęło zawiadomienie dotyczące oszustwa internetowego. Mieszkanka powiatu pajęczańskiego za pośrednictwem portalu społecznościowego chciała zakupić telefon komórkowy. Znalazła stosowne ogłoszenie i wpłaciła należność na konto podane przez sprzedającego. Niestety nie otrzymała telefonu ani zwrotu pieniędzy. Kontakt ze sprzedawcą nagle się urwał. Sprawą zajęli się pajęczańscy kryminalni.

Po dokładnej analizie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili sprawcę oszustwa internetowego. Był to 21-letni mieszkaniec Konina. Oszust zakładał fikcyjne konta bankowe wykorzystując do tego tożsamość osób z kręgu swoich znajomych. Następnie wykorzystywał te konta w transakcjach internetowych. Na rachunki wpływały pieniądze od kupujących. Policjanci ustalili, że mężczyzna oszukał w ten sposób wiele osób na łączną kwotę około 50 000 złotych. Pajęczańscy kryminalni zatrzymali 21-latka na terenie Konina i osadzili go w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty wielu oszustw – informuje rzecznik KPP w Pajęcznie mł. asp. Wioletta Mielczarek.

Internetowemu oszustowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze ustalają, ilu jeszcze jest pokrzywdzonych i na jaką sumę opiewają wszystkie oszustwa.

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Gustlik
Gustlik
1 rok temu

👏👏👏

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Co tam internetowi oszuści, są poważniejsi z pisu, węgla nie ma, albo jak jest to tandeta.

Zzxx
Zzxx
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
1 rok temu

Tobie na temat tej polityki to już biję totalnie co jakie komentarze u ciebie to tylko polityka

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
1 rok temu

Donaldino zabrał….