R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatAreszt dla złodziei, którzy okradli dom na 160 tysięcy złotych.

Areszt dla złodziei, którzy okradli dom na 160 tysięcy złotych.

Natychmiastowe działania podjęte przez pajęczańskich mundurowych doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch sprawców kradzieży. Sąd wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował 3 miesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło w czwartek 5 sierpnia. Sprawcy wykorzystując nieuwagę domowników weszli do niezamkniętego domu znajdującego się na terenie gminy Działoszyn i dokonali kradzieży. Łupem złodziei padły biżuteria, sprzęt elektroniczny oraz pieniądze o łącznej wartości około 160 tysięcy złotych.

Już następnego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie oraz Komisariatu Policji w Działoszynie ustalili i zatrzymali na terenie Wielunia dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tej kradzieży. Sprawcy nie stawiali oporu podczas zatrzymania. Jak się okazało złodzieje to 61-letni oraz 33-letni mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Młodszy z podejrzanych był już karany za podobne przestępstwa. Podczas przeszukania mężczyzn oraz ich miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli biżuterię oraz dużą ilość gotówki.

Sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone jest, że sprawcy mogli działać na terenie innych powiatów. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Otto
Otto
2 lat temu

O policja rozpracowała.a ja wiem że to ludzie na fejsie się zorganizowali i dzięki kamerą doszli prawdy.

Luśka
Luśka
2 lat temu

Dokładnie tak ludzie sami się zgłaszali z nagraniami. Dzięki tym ludziom udało się dowiedzieć co to za auto i jakie są blachy.

Nowt
Nowt
2 lat temu

Pajeczanska policja potrafi tylko łapać pijanych rowerzystów i nic innego A i jeszcze zajadać się ciastkami na komisarjacie. Banda łajdaków i nieudaczników

Stasio
Stasio
2 lat temu

To Adam K……….. i sąsiad Darek K………..

Last edited 2 lat temu by Redakcja