R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPolicjanci przestali wystawiać mandaty. Trwa protest Policji

Policjanci przestali wystawiać mandaty. Trwa protest Policji

Dzisiaj rano ropoczął się drugi etap akcji protestacyjnej Policji pod nazwą „Akcja 41”. W ramach protestu policjanci będą stosować pouczenia zamiast mandatów. 

Policyjna „Solidarność” przystąpiła do drugiego etapu protestu. Nazwa „Akcji 41” wywodzi się od 41. artykułu w kodeksie wykroczeń, który przewiduje możliwość ukarania osoby popełniającej wykroczenie pouczeniem. W ramach prowadzonej akcji protestacyjnej policjanci zrezygnują z wystawiania mandatów na rzecz pouczeń. Oczywiście fakt prowadzonej akcji protestacyjnej nie oznacza, że można bezkarnie łamać prawo – nie w każdym przypadku funkcjonariusz odstąpi od wystawienia mandatu. 

Protestujący przedstawili stronie rządowej swoje postulaty m.in. waloryzację kwoty bazowej na poziomie 20%, wypłatę jednorazowego dodatku inflacyjnego oraz wypłatę zaległych świadczeń socjalnych. Krajowa Sekcja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ „Solidarność” poinformowała, że protest potrwa do momentu osiągnięcia porozumienia ze stroną rządową. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie do akcji protestacyjnej dołączyli również funkcjonariusze z powiatu pajęczańskiego.

R e k l a m a