R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRząśnia i Sulmierzyce po raz kolejny w czołówce rankingu inwestycyjnego

Rząśnia i Sulmierzyce po raz kolejny w czołówce rankingu inwestycyjnego

Gminy Rząśnia i Sulmierzyce po raz kolejny znalazły się w gronie najlepszych samorządów wyróżnionych w kategorii gmin wiejskich w ogólnopolskim rankingu inwestycyjnym Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Czasopismo „Wspólnota” od kilkunastu lat publikuje listę samorządów przeznaczających największe środki na inwestycję. Ranking obejmuje wszystkie samorządy w naszym kraju, z podziałem na województwa, powiaty i gminy. Dodatkowo gminy podzielono na miejskie oraz wiejskie. Wyniki zestawienia pokazują liderów inwestycji, którzy zaangażowali najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców.

W powiecie pajęczańskim najlepiej wypadła Gmina Rząśnia, która znalazła się na podium w kategorii gmin wiejskich, zajmując po raz kolejny z rzędu drugie miejsce spośród ponad 1500 samorządów z wydatkami inwestycyjnymi wynoszącymi 4202,37 zł. Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk otrzymał nagrodę, podczas uroczystej gali na Samorządowym Forum Kapitału i Finansów.

W pierwszej dziesiątce rankingu znalazła się również – kierowana przez wójta Gabriela Orzeszka – gmina Sulmierzyce, która uplasowała się na wysokim piątym miejscu ze średnimi wydatkami inwestycyjnymi per capita w wysokości 3728,42 zł. Wyróżnienie dla gminy odebrała sekretarz Anna Szydłowska.

Warto dodać, że wyróżnione gminy nie tylko dysponują dużymi budżetami ale bardzo skutecznie pozyskują ogromne środki zewnętrzne na realizację inwestycji.

 

R e k l a m a

20 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

20 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
1 rok temu

Brawo samorządowcy z Rzasni i Sulmierzyc. Tak trzymać. Niektórzy znowu się postarzeja ze złości.

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Bartek
1 rok temu

Szczególnie ta stąd.

Krycha
Krycha
1 rok temu

No szczególnie można się chwalić ta główna droga w Rząśni żałosne

piotrek
piotrek
odpowiedział na komentarz  Krycha
1 rok temu

To akurat powiatowa. I wiele razy było na sesjach, że to powiat a konkretnie jeden z mieszkańców Białej co innego obiecywał w związku z tym remontem a co innego zrobił (czytaj zrobił u siebie). Rzasnia chciała wg tego dołożyć do tej inwestycji ale powiatowe rozkładają ręce.

Last edited 1 rok temu by piotrek
Sulimir
Sulimir
1 rok temu

Zobaczcie, gminy górnicze się rozwijają, mają środki z oplat PGE. Ale jak trzeba było stanąć po stronie interesu własnych gmin kiedy pis i Pielucha chciał znacząco obciąć te opłaty to radni z Rzasni i Sulmierzyc wybrali własne interesy i stanęli po stronie pisu, czyli obcięcia tych opłat. Dostali za to wysokie stanowiska. Niech wyborcy wiedzą kogo wybierają. Tych co bronili własnych gmin to gnębili. To moim zdaniem zdrada własnych mieszkańców. Zapamiętajcie to bo idą kolejne wybory.

Voley
Voley
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

No Ława pokazał jak na Rząśni mu zależy https://www.youtube.com/watch?v=Q5HHBcEaGF8

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Voley
1 rok temu

Przecież wiadomo, że to sprzedawczyki.

Maciek
Maciek
odpowiedział na komentarz  Marek
1 rok temu

Ale stanowiska dostali i kasę doją. Co tam interesy własnej gminy. Wyborcy pamiętajcie kto was sprzedaje dla własnych korzyści, nie oddawajcie własnej przyszłości w ręce takich ludzi.

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  Voley
1 rok temu

Dzięki za przypomnienie tych sytuacji. Każdy mieszkaniec to powinien obejrzeć.

ktoś nie stąd
ktoś nie stąd
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

Tak z ciekawości jacy radni ?

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  ktoś nie stąd
1 rok temu

Obejrzyj film powyżej, może coś zrozumiesz, chyba, że udajesz, że nie wiesz o co chodzi.

ktoś nie stąd
ktoś nie stąd
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

Z całym szacunkiem, ale ja naprawdę nie jestem z tych okolic ale tak trochę poczytam i wtrącam się do Waszych dyskusji. Co do filmu to trochę zdziwiła mnie wypowiedź radnego który mówi,że czeka na zaproszenie na sesję w gminie. Przecież każdy mnieszkaniec ma prawo pójść na sesję, a co dopiero radny powiatowy. Wszyscy unoszą się honorem i mamy jak mamy w tej naszej ojczyźnie.

Epj
Epj
1 rok temu

Wielkie nagrody .jak gminy dostają pieniądze z kopalni to szaleją .a inne skoro się utrzymują z jałmużny państwa to nie wiem skąd mają wziąć na inwestycje .chory ranking ..pieniędzy od grona a i i tak długu

Last edited 1 rok temu by Epj
Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  Epj
1 rok temu

Weź pod uwagę, że gminy górnicze ponoszą szkody. Np. w gminie Sulmierzyce wyschły wszystkie zbiorniki wodne, WSZYSTKIE. Na Dygudaju są tylko zbiorniki nawadniane z KWB. Wodę konsumpcyjną gmina kupuje z okolicznych gmin i ponosi duże koszty. Z tytułu tych wpłat z KWB gmina płaci Janosikowe, w 2023 zapłaci ponad 6 mln zł. Ponad to, rozjeżdżone drogi, hałas, popękane budynki mieszkańców, pousychane drzewa, zniszczone środowisko. Moim zdaniem nie ma czego zazdrościć, nie patrz tylko na kasę. Pozdrawiam.

Ciepluch
Ciepluch
1 rok temu

Pielucha, gdzie ten węgiel co by gminy mogły kupować? Gdzie podstawa prawna? Bierz się wreszcie kobito do roboty i naprawiaj to co napsułaś. Inaczej pojedziemy na Posmykowiznę po Twój węgiel, którego nakupiłaś. Nie traktuj gorzej wyborców.

Marek
Marek
1 rok temu

Ale pisiorow kręci, że gminy sobie dobrze radzą. I to bez wsparcia pisiorow stąd.

Mateusz
Mateusz
odpowiedział na komentarz  Marek
1 rok temu

Niektórzy to się znacząco postarzeli z tej złości, oj bardzo postarzeli.

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Mateusz
1 rok temu

No jedna złośliwa to wygląda jakby miała 80 lat.

Pisia
Pisia
1 rok temu

Jak pisiory pajęczańskie nie przeszkadzają to się gminy rozwijają. Człowiek nawet nie czuje, że mu się rymuje.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Idzie nieuchronną kara na wszystkich pisowcow…za chwilę ta cała pseudo elita będzie siedzieć tego się boją.
Nie będzie przebacz!!! Patrz Łukasz Mejza.