Policjanci uratowali 25-letniego samobójcę

0
policja pajęczno

Dzięki błyskawicznej akcji stróżów prawa udało się ocalić życie 25-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie skacząc z balkonu mając na szyi zawiązaną linkę. 

W sobotę 10 marca w godzinach popołudniowych pajęczańscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Ze zgłoszenia wynikalo, że młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego grozi odebraniem sobie życia.

Gdy funkcjonariusze weszli na teren posesji usłyszeli krzyki. Na balkonie budynku, na piętrze, zauważyli mężczyznę znajdującego się od zewnętrznej strony barierki balkonu. Miał założoną na szyi linkę, której drugi koniec był przywiązany do barierki. Szarpał się ze stojącą na balkonie kobietą, która trzymała go za ubranie powstrzymując  przed skokiem. W pewnym momencie mężczyzna wyszarpnął się i skoczył z balkonu gdzie został natychmiast złapany przez jednego z policjantów, który podtrzymywał go w górze zapobiegając tym samym zaciśnięciusię pętli. Drugi z policjantów pobiegł na balkon i odwiązał linkę – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie sierż. szt Marcin Pawełoszek.

Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Był pobudzony i agresywny. Został obezwładniony przez policjantów i przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego.

R e k l a m a