Poseł Beata Mateusiak-Pielucha przypisuje sobie cudze zasługi?

34
fot.: OSP KSRG Raciszyn

Burmistrz Działoszyna Rafał Drab odniósł się do informacji dotyczących dofinansowania dla OSP Raciszyn publikowanych w mediach społecznościowych przez poseł Beatę Mateusiak-Pielucha. Jego zdaniem posłanka przypisuje sobie nie swoje zasługi.

W czwartek 11 lipca informowaliśmy o otrzymaniu przez OSP Raciszyn dofinansowania na zakup wozu strażackiego. Strażacy z Raciszyna uzyskali dotację z łódzkiego WFOŚiGW w kwocie 321 tysięcy złotych. Pozyskanie dofinansowania było możliwe m.in. dzięki staraniom burmistrza Działoszyna Rafała Draba oraz Radzie Miejskiej, która zdecydowała o zabezpieczeniu w budżecie gminy niezbędnego wkładu własnego w wysokości 400 tysięcy złotych.

Kilka godzin po naszej publikacji na swoim profilu w mediach społecznościowych poseł Beata Mateusiak-Pielucha zamieściła zdjęcie z uroczystości wręczenia dotacji z podpisem: „Dzięki mojej pomocy OSP z Raciszyna uzyskała ponad 320 tysięcy złotych dotacji na zakup samochodu strażackiego”. Informacja zaskoczyła i zbulwersowała część mieszkańców, którzy sugerowali nam, że posłanka niesłusznie przypisuje sobie pozyskanie dotacji.

Udało nam się skontaktować z poseł Mateusiak-Pielucha i uzyskać komentarz w tej sprawie:
– Bardzo wspierałam pozyskanie 321 tys. zł na poziomie wojewódzkim. Myślę, że moje stanowisko było pomocne, zostałam zaproszona na uroczyste podpisanie umowy. Nie odbieram zasług Burmistrzowi Drabowi i nie chcę żeby odbierał mi mojego zaangażowania. Zresztą pomogłam mojej gminie w wielu sprawach, o czym Pan Burmistrz nie wspomina – tłumaczy posłanka.

Zupełnie inne zdanie na ten temat ma burmistrz Rafał Drab. Zdaniem włodarza poseł mija się z prawdą:
Nie przypominam sobie, żeby pani poseł brała udział w jakichkolwiek rozmowach dotyczących wozu bojowego dla OSP Raciszyn. Dodam, że poseł Pielucha nie miała wiedzy kiedy i jakie środki zostały zabezpieczone przez Radę Miejską, więc tym bardziej nie mogła działać w tej sprawie – mówi Rafał Drab.

Jedną z inwestycji, w której rzekomo miała pomóc poseł Mateusiak-Pielucha była budowa ścieżki rowerowej łączącej Trębaczew z Działoszynem. Burmistrz Drab stwierdza, że w tym przypadku poseł jeszcze bardziej się ośmiesza, ponieważ ta inwestycja w 100% finansowana jest przez gminę Działoszyn.

Niestety dotychczasowe działania pani poseł są dla naszej gminy niemal niezauważalne. Przykre jest to, że zamiast rzetelnie pracować na rzecz naszego regionu, potrafi jedynie dopisywać się do cudzych zasług – kwituje całą sprawę burmistrz Rafał Drab.

Poprzedni artykułWysiłek związany z pracą jako opiekun w Niemczech
Następny artykułKomunikat MZK w sprawie rozbudowy sieci wodociągowej
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

34 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
4 lat temu

Typowy pisior

Broszka
Broszka
odpowiedział na komentarz  Patryk
4 lat temu

Drab? Przecież wywodzi się z tej partii.

Lipniczak
Lipniczak
4 lat temu

Posłowie rządzącej partii już tak mają

Jancio
Jancio
4 lat temu

Zasługi w pozyskaniu dofinansowania dla OSP sobie przypisuje ale w rozwaleniu straży zawodowej w Paajęcznie i cyrku który teraz tam jest to już nie.

Max
Max
odpowiedział na komentarz  Jancio
4 lat temu

A co się dzieje w straży?

bero
bero
odpowiedział na komentarz  Jancio
4 lat temu

Cyrk stary masz w domu,trza było dowiedzieć się więcej o sytuacji sprzed lat czterech.

Kazik
Kazik
4 lat temu

Najlepiej jej wychodzi przypisywanie sobie cudzych zasług i garniecie kasy.

Pikuś
Pikuś
4 lat temu

Jak pani poseł chce zrobić coś/zasłużyć się dla Działoszyna, to niech się zajmie swoim sąsiadem Kucią i jego smrodami.

Aga
Aga
4 lat temu

U nas w Sulmierzycach też nam dużo pomogła. Jesteśmy wdzięczni.

Paj
Paj
odpowiedział na komentarz  Aga
4 lat temu

Beata nice try 🙂

Pikuś
Pikuś
odpowiedział na komentarz  Paj
4 lat temu

Never

Kukuniek
Kukuniek
odpowiedział na komentarz  Aga
4 lat temu

Oj pomogła, zrozumieć intencje PiS.

SULMIERZYCAK
SULMIERZYCAK
odpowiedział na komentarz  Aga
4 lat temu

W naszej gminie nikt za nia nie przepada no moze pare osob ja lubi hjehe wiadom czemu , dzieki naszej gminie dostala sie do sejmu a potem na nas sie wypiela typowe dla pisiorow ale co jest piekne do parlamentu nie dostala sie hehe i dobrze tak jej

z pajęczna
z pajęczna
4 lat temu

cały PIS

Leszek
Leszek
4 lat temu

Przecież wszyscy dobrze wiedzą, że jedynie bracia Drabowie oraz p. Tokarski coś robią. Cała reszta może im co najwyżej buty czyścić.

do Leszek
do Leszek
odpowiedział na komentarz  Leszek
4 lat temu

Leszek – zajmij się pracą. Za co ci płacą?
A nie w godzinach pracy magistratu działoszyńskiego popierasz szefa.

Ala
Ala
4 lat temu
Mieszkaniec Piekar
Mieszkaniec Piekar
4 lat temu

Becia już chyba nie pomoże pani sprzedawczykowej Kowalskiej, teraz musi ratować własne dupsko.

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Piekar
4 lat temu

Oj musi, Kowalska ją nieźle ciągnie do dołu, pewnie Beata się już połapała że wielu z jej niby kompanów robi jej czarna robotę.

SULMIERZYCAK
SULMIERZYCAK
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Piekar
4 lat temu

No tych kloszardow jest troche u nas w gminie , ale co jest dobre na jedna z ochrony to juz patrzec nie moga na kopalni hehe

SULMIERZYCAK
SULMIERZYCAK
odpowiedział na komentarz  SULMIERZYCAK
4 lat temu

My w gminie musimy teraz tylki lizac koperskiej i rychlikowi chyba ze koniunktora sie zmieni. Zawsze trzeba wiedziec komu lizać

Gozpodarny Gmin
Gozpodarny Gmin
odpowiedział na komentarz  SULMIERZYCAK
4 lat temu

Koperski i Rychlik to ludzie, którzy chcą coś zrobić dla ludzi. W sensie dla społeczeństwa a nie was żeby nawtykać do spółek skarbu państwa 🙂 Dobrze, że was zaczyna dupsko boleć bo po wyborach eksploduje 😀

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Gozpodarny Gmin
4 lat temu

A w poczcie polskiej to kto jest dyrektorem i zazdrość zżera bo w pge jej nie chcą. Najpierw spójrzcie na siebie zepsuci do szpiku kosci…

JarKacz
JarKacz
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
4 lat temu

Ale ci pieluchowcy to popsuty naród, tylko kasa.

Bolo
Bolo
odpowiedział na komentarz  Gozpodarny Gmin
4 lat temu

Tak Koperska i Rychlik to potrafią przypinać sobie czyjeś zasługi…..

Sebastian
Sebastian
odpowiedział na komentarz  SULMIERZYCAK
4 lat temu

A miała szansę być lizana Becia ale wybrała innych lizaczy. Niech teraz głosują na nią i dadzą jej wybór. Będzie ciężko bo 7 czy 8 pozycja na liście to kiepsko i może być różnie. Tym bardziej że ci z samoobrony ja topią a szczególnie pani sprzedawczykowa.

Paweł
Paweł
odpowiedział na komentarz  SULMIERZYCAK
4 lat temu

Po pisowsku sygnalistka, po ludzku kapuś.

Paj
Paj
4 lat temu

Zbliżają się wybory 🙂 Nic nie zrobiła w całej kadencji! NIC! Oprócz poupychania swoimi spółek w Bełchatowie. Czuje, że jej się pali grunt pod nogami (całej zresztą zgrai również) to teraz się zacznie 🙂 Ciekawe co jeszcze wymyśli? Ja zapamiętałem ją z akcji, dzięki której stała się pośmiewiskiem całej Polski oraz popieraniu zabrania dochodów z opłaty eksploatacyjnej Sulmierzycom i Rząśni. A wy? jakie korzyści macie z posłowania tej persony?

Morus
Morus
odpowiedział na komentarz  Paj
4 lat temu

Zero, nul, nic.

Azy
Azy
odpowiedział na komentarz  Paj
4 lat temu

Oj cienko się orientujesz……

Bryan
Bryan
odpowiedział na komentarz  Azy
4 lat temu

To dawaj przykłady pieluchowiczu

Czarek
Czarek
odpowiedział na komentarz  Bryan
4 lat temu

Samochód dla Raciszyna, samochód dla Działoszyna, drogę w gminie Rząśnia i 13 plecaków do uczniów w Pajecznie. Wzięła za to ponad milion złotych ( dieta, biuro). To przecież niedużo, i się należało. Tak wiele to żaden inny poseł nie załatwił.

hhh
hhh
4 lat temu

Rychlik jest jeszcze lepszy. Czekamy kiedy otworzy ponownie obwodnicę.

Bolo
Bolo
odpowiedział na komentarz  hhh
4 lat temu

Cudotwórca…..hahaha…..ciekawe kto z nim rozmawia…😂😂😂😂