R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPowiatowe eliminacje "Policyjnej Akademi Bezpieczeństwa"

Powiatowe eliminacje „Policyjnej Akademi Bezpieczeństwa”

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe XV edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. W eliminacjach wzięło udział 6 szkół podstawowych z terenu naszego powiatu.

We wtorek 18 października na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im.Polskich Noblistów w Pajęcznie odbyły się powiatowe eliminacje XV edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. W turnieju rywalizowało 6 dwuosobowych drużyn.

Głównym założeniem konkursu jest popularyzowanie oraz utrwalanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. W pierwszej kolejności uczniowie pisali test wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie każdy z uczestników indywidualnie miał za zadanie pokonać wcześniej przygotowany tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. W turnieju rywalizowały szkoły podstawowe z Pajęczna, Lipnika, Radoszewic, Sulmierzyc, Koloni Lisowie i Szczytów.
Najlepsze wyniki osiągnęły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pajęcznie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczytach

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipniku

Laureaci ze SP nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie – Eliza Plucińska oraz Jan Cymbik – spróbują swoich sił w wojewódzkim turnieju w Łodzi, który odbędzie się 25 listopada.

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki. Laureatom dodatkowo wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Pajęcznie, Działoszynie, Siemkowicach oraz Starostwo Powiatowe w Pajęcznie.

źródło i fot.: KPP Pajęczno

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments