Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Działoszynie [ZDJĘCIA]

27

Drużyna z Prusicka wygrała rywalizację z pozostałymi jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu pajęczańskiego.

Zawody sportowo-pożarnicze odbyły się w niedzielę 15 września na stadionie miejskim w Działoszynie. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny OSP w powiecie zgłosiło się sześć drużyn męskich: OSP Dryganek, OSP Makowiska, OSP Marzęcice, OSP Sulmierzyce (zwycięzcy ubiegłorocznej edycji), OSP Prusicko i OSP Radoszewice. Druhowie zmierzyli się w sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych.

Najlepsi w obu konkurencjach okazali się strażacy z Prusicka, tuż za nimi uplasowała się drużyna z Makowisk. Następne miejsca zajęły kolejno OSP Radoszewice, Sulmierzyce, Marzęcice i Dryganek. Drużyny odebrały pamiątkowe dyplomy oraz statuetki, dodatkowo OSP z Prusicka otrzymało piłę spalinową, a ekipa z Makowisk agregat prądotwórczy.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

27
Odpowiedz

avatar
3 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
OgniowyWaldekHenrykAmstelWaldek Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Komendant
Komendant

Zawody zbojkotowane przez niektóre jednostki OSP bo posłanka Stąd zabrała pieniądze rządowe dla OSP. Posłanka też zawody zbojkotowała bo nie miała odwagi druchom spojrzeć w oczy, ale ich głosy w wyborach chętnie by zebrała. Taka to poslanka Stąd. Mam nadzieję że druchowie przy urnach zachowają się odpowiednio.

Majster
Majster

Tylko Nowak! Co do posłanki stąd: jak to powiedział jeden z wójtów gdy starostą był Ryś na powiecie jednostki wzbogaciły się o kilkanaście wozów, za posłanki jeden i to średni a to był tylko starosta! Ludzi się boi i bardzo dobrze! Ta garstka klakierów pieluchowców jej nie pomoże. Mogła być kimś i naprawdę dobrze zapisać się w historii powiatu a skończyła jak osoba najbardziej mu szkodząca. Dobrze, że jeszcze 3 tygodnie do wyborów, ludzie będą pamiętać! Czołem druhowie!

Socjolog
Socjolog

Pełna zgoda, Adam Nowak ma potencjał, wykształcony, ułożony, potrafi się zachować. Tylko on jest szansą dla regionu.

Rafał
Rafał

Adam Nowak, przez tyle lat nic nie zrobił nawet dla swojej miejscowości

mieszkanka
mieszkanka

Zapraszam do Marzęcic, to porozmawiamy. A jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj 😉

Tomek
Tomek

A jakie miał możliwości, dla OSP robi dużo, nie to co posłanka Stąd, zabiera dotacje.

Ola
Ola

Jaką dotację zabrała ci Posłanka? Co ty takie brednie piszesz? Rozśmieszyłeś mnie do łez.

Tata
Tata

Moje dzieci przez ostatnie trzy lata jeździły na kolonie organizowane przez niego. Dwa razy nad morze, raz w góry. W tamtym tygodniu widziałem przekazywał w Strzelcach stroje dla dzieci z klubu piłkarskiego, więc tutaj akurat argument nic nie robienia jest mocno chybiony i krzywdzący…

Waldek
Waldek

A z jakich środków finansowane były te kolonie i stroje? Z własnej kieszeni?

epj@wp.pl
epj@wp.pl

Pan Ryś z PSL a jego dobrym kolegą był pan Pawlak.wiec nie dziwi fakt ze załatwił tyle aut do OSP.Pan Nowak własnie dzieki panu Rysiowi zaczał swoja przygode ze strażą i polityka.Bo kto w wieku dwudziestu paru lat ma chody zeby startowac do sejmiku a teraz na 4 miejscu do sejmu. Marwi mnie jedynie fakt ze pan nowak nie podjał nigdy normalnej pracy i taka osoba w sejmie możne miec oderwany obrazek rzeczywistosci a jak przejdzie to bedzie decydować o losach przedsiębiorców i pracowników nie mając zielonego pojęcia.

Adam Nowak
Adam Nowak

Witam serdecznie, dziękuję wszystkim za zainteresowanie moją osobą. Moje zaangażowanie w życie publiczne zaczęło się na długo przed poznaniem Druha Jana Rysia. (Od 12 roku życia jestem członkiem OSP, a od 16 w Zarządzie OSP. W 2008 roku Pani Poseł Mateusiak-Pielucha przekazała mi jako Starosta list gratulacyjny po wygranej w Finale Centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej). Zresztą mój tata, rolnik, poznał Druha Rysia za moim pośrednictwem. W wieku 17 lat byłem Marszałkiem Sejmu Dzieci i Młodzieży za sprawą zwycięstwa w konkursie organizowanym przez Kancelarię Sejmu (a rządziło wtedy PiS). Od grudnia ubiegłego roku jestem Prezesem Związku Młodzieży Wiejskiej i stąd… Więcej »

Tadeusz
Tadeusz

Adam trzymaj się i ciągnij tak dalej. Życzę sukcesów.

epj@wp.pl
epj@wp.pl

Panie Adamie cieszy fakt ze Pana pasją jest pozarnictwo. Ale aby zajść gdzieś wysoko trzeba miec wsparcie i koneksje. Prosze sie nie wypierać wsparcia pana Rysia, bo były starosta to okreg sieradzki to ma w paluszku. Nieraz był Pan zapraszany tam gdzie zwykły zjadacz chleba nie ma wstepu , a znjomosci poszerzały sie dalej. Oczywiscie nie mozna miec pretensjii ze poznawał Pan ludzi, tak to działa wszedzie. Jesli Pan przejdzie to prosze tylko pamietac skad Pan jest i przynajmniej wykorzystac te rozne znajomosci ale nie dla własnych korzysci. Staz 2 letni w zakladzie jako specjalista od bhp i ppsz za… Więcej »

Hubert
Hubert

Do Pana Jana Rysia to Nowakowi daleko. Pan Jan jakby nie było jest dla naszego regionu autorytetem.

Jan
Jan

Panie Adamie brak panu praktycznego doświadczenia w wielu dziedzinach życia. Retoryk z pana jest dość dobry, ale to za mało żeby reprezentować nasz kraj. Pozdrawiam

499e42
499e42

zycze wszystkim kandydatom wiedzy i doswiadczenia adama, ktos sie musi mocno bac jego kandydatury piszac takie bzdury

Druch
Druch

Wiadomo kto się boi, poslanka Stąd.

Kamila
Kamila

Mnie osobiście doświadczeniem i wiedzą nie urzekł.

Tekturowe
Tekturowe

Pokaż w regionie kogoś lepszego. Wykształcony, energiczny, z pomysłami. Pielucha była cztery lata i co jest mądrzejsza? Ośmieszyła i zubozyla region.

Waldek
Waldek

Co może tak młody człowiek zrobić dla naszego regionu? Bez doświadczenia, bez wiedzy praktycznej. W jednym temacie tylko się wypowiada tzn. ppoż. Nas wyborców interesuje wiele innych tematów. Niestety taka jest prawda.

Amstel
Amstel

Panie Adamie – brawo za odwagę! Mało osób decyduje się na pisanie pod własnym imieniem i nazwiskiem na tym forum. To dowód, że jest pan osobą odważną i nie boi się pan dyskusji, nawet tej najostrzejszej. Podziwiam i życzę powodzenia!

Waldek
Waldek

Jaką dotację zabrała ci Posłanka? Co ty takie brednie piszesz? Rozśmieszyłeś mnie do łez.

Ogniowy
Ogniowy

Dopytaj strażaków to ci powiedzą.

Tadeusz
Tadeusz

Adam nie przejmuj się niektórymi opiniami, wszystkim nie dogodzisz. Rób swoje, idź do przodu. To Twój czas. W regionie nie ma lepszego kandydata. Trzymam kciuki.

Waldek
Waldek

Pytam po co ta reklama Pana Nowaka? Przecież każdy ma swój rozum i zagłosuje na taką osobę, która jest godna zagłosowania w naszym regionie.

Henryk
Henryk

Waldek, głosuj na Beatę, i OK.

Waldek
Waldek

Wiesz Heniu ja zagłosuję na kogo będę chciał i naprawdę nie potrzebuję twojej agitacji.