R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPożar w Woli Wiewieckiej. Zapalił się budynek mieszkalny

Pożar w Woli Wiewieckiej. Zapalił się budynek mieszkalny

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem w Woli Wiewieckiej, gdzie zapalił się budynek mieszkalny. Poszkodowana została jedna osoba.

W poniedziałek 31 lipca krótko przed godziną 13 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Pajęcznie odebrał informację o pożarze w miejscowości Wola Wiewiecka (gmina Strzelce Wielkie). Palił się budynek mieszkalny. Do akcji ratowniczej zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Gdy ratownicy zjawili się na miejscu, drewniany dom stał już cały w płomieniach. Walkę z ogniem utrudniał fakt, że w budynku znajdowała się butla z gazem propan-butan. Pożar został jednak szybko opanowany, dzięki czemu uniknięto rozszczelnienia i wybuch butli. Niestety budynek spłonął.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek i szopę. […] Przypuszczalną przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej – informuje młodszy brygadier Leszek Marszał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Pajęcznie.

Mieszkańcy opuścili dom, zanim pożar się rozprzestrzenił. Jeden z nich próbując ugasić ogień, doznał poparzeń i trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

R e k l a m a
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments