R e k l a m a
Strona głównaKomentowaneProtest wycofany ale to nie koniec wyborczej przepychanki w Działoszynie

Protest wycofany ale to nie koniec wyborczej przepychanki w Działoszynie

Do kolejnego niespodziewanego zwrotu akcji doszło w sprawie wyborów burmistrza Działoszyna. Protest wyborczy złożony przez Janusza Mordalskiego został wycofany, powodem ma być zastraszanie świadków.

Ubiegłoroczne wybory w gminie Działoszyn mieszkańcy zapamiętają na długo. Wyborczy skandal odbił się tak szerokim echem, że mówiły o nim największe media w kraju.
Przypomnijmy, że Rafał Drab został skreślony z listy kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza Działoszyna  w czasie trwania ciszy wyborczej na kilka godzin przed rozpoczęciem wyborów. Powodem usunięcia miało być błędne podanie przez kandydata przynależności partyjnej. W efekcie na listach wyborczych pozostała jedynie Mariola Paśnik, jednak przeciwko jej kandydaturze zagłosowało aż 70% wyborców. Nieuzyskanie przynajmniej 50% poparcia oznaczało, że burmistrza wskaże nowa Rada Miejska. 

Mieszkańcy bardzo stanowczo wyrazili swoją dezaprobatę w związku z usunięciem burmistrza z listy. Po zakończeniu ciszy wyborczej na placu przed Urzędem Gminy w Działoszynie zebrało się niemal 1000 osób popierających włodarza. Podczas krótkiego przemówienia do zebranych Rafał Drab poinformował, że za wykreślenie go z listy odpowiadały w głównej mierze dwie osoby: miejscowy przedsiębiorca Janusz Mordalski oraz poseł Beata Mateusiak-Pielucha.

Ostatecznie wola większości wyborców została jednak spełniona i burmistrz pozostał na stanowisku. W przypadku niewyłonienia włodarza w wyborach, decyzję o jego powołaniu podejmuje Rada Miejska, a w niej zdecydowaną większość stanowią radni z komitetu Rafała Draba. Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej w Działoszynie jednogłośnie zdecydowali o ponownym wyborze Rafała Draba na stanowisko burmistrza.

Najwyraźniej z tą sytuacją nie mógł pogodzić się wspomniany wcześniej przedsiębiorca, ponieważ złożył do Sądu protest wyborczy w którym m.in. podniósł zarzut łamania ciszy wyborczej. W czwartek 3 stycznia 2019 r. odbyło się posiedzenie w tej sprawie. Do Sądu w Sieradzu zgłosiło się kilkudziesięciu uczestników postępowania m.in. burmistrz Rafał Drab i członkowie Rady Miejskiej. Zabrakło jednak samego wnioskodawcy. Jak się okazało dzień wcześniej do Sądu wpłynęło pismo od Janusza Mordalskiego w którym wycofuje złożony wcześniej protest. 

W jego uzasadnieniu możemy przeczytać, że świadkowie otrzymują SMSy z groźbami (pisownia oryginalna) :

Wniosek swój uzasadniam tym że, zgłosiły się do mnie osoby z informacją o groźbach przekazywanych im w wiadomościach tekstowych SMS a zgłoszonych przeze mnie w tej sprawie również jako świadkowie. Z treści tych wiadomości wynikają groźby utraty życia i zdrowia a także strat materialnych w stosunku do osób zaangażowanych w wyborach samorządowych jako przeciwnicy Rafała Draba. Treść okazywanych mi SMS-sów jest następująca; cytuję

„ Jak nie zrezygnujesz z protestu to kup sobie duża gaśnicę bo żadna straż pożarna ci nie pomoże”, „wycofaj się dopuki możesz”……..

Wiadomości te wywowały skutek w postaci obawy tych osób że, składając zeznania narażą się na spełnienie gróźb w nich zawartych. W związku z tym pojawiły się prośby o wycofanie ich jako świadków w niniejszej sprawie. Wyrażam obawę, że groźby skierowane do zgłoszonych przeze mnie świadków mogą zostać spełnione, wobec czego swój wniosek uważam za uzasadniony.

Janusz Mordalski

Burmistrz Rafał Drab tak skomentował uzasadnienie wniosku Janusza Mordalskiego:

Uważam, że sprawa powinna zostać zgłoszona na policję. W dzisiejszych czasach kiedy każdy numer telefonu musi być zarejestrowany autora tych smsów będzie zapewne łatwo zidentyfikować. Obawiam się jednak, że te wiadomości to po prostu wymówka do wycofania bezzasadnego protestu wyborczego. Żałuje, że niektórzy ludzie na czele z Januszem Mordalskim nie potrafią uszanować demokracji i przyjąć do wiadomości faktu, że to mieszkańcy decydują o wyborze burmistrza, a nie układy i pieniądze.

Pomimo faktu wycofania wniosku ostateczna decyzję o umorzeniu protestu podejmie Sąd Okręgowy w Sieradzu na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron.

 

R e k l a m a

47 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

47 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
telefon
telefon
5 lat temu

Numer telefonu nie musi być rejestrowany, wystarczy wysłać sms i wyrzucić kartę.

@telefon
@telefon
odpowiedział na komentarz  telefon
5 lat temu

Buahahaha 😀 ot przejaw pisowskiej „mondrości”

Bez rejestracji karta sim nie łączy się z siecią, a co dopiero wysłanie smsa…

telefon
telefon
odpowiedział na komentarz  @telefon
5 lat temu

do „mondrości” @telefon – ale błyszczysz inteligencją, zapytaj dzieci z podstawówki, jak to zrobić.

hehe
hehe
odpowiedział na komentarz  @telefon
5 lat temu

ale z ciebie dzban. przecież można kupić zarejestrowane na 'słupy’. a obrzucanie kogoś, że jest pisowski. to podsumowuje twoją mądrość. 🙂

Emigrant
Emigrant
5 lat temu

Warto wspomnieć, że Rafał Drab był kolegą partyjnym posłanki Mateusiak-Pieluchy. To PiS wypromował go na burmistrza.

Adam Panek
Adam Panek
5 lat temu

Obłuda Draba nie zna granic. Doskonale wie że taką kartę do telefonu można kupić w internecie za kilkadziesiąt złotych. Potem okaże się że numer zarejestrowany jest na jakiegoś słupa bezdomnego. Ponad to nasza Policja ma związane ręce bo w takich sprawach nie będą mogli nawet zwrócić się o bilingi z tego numeru. Tak tłumaczył policjant który prowadził sprawę naruszenia ciszy wyborczej, to i w tej nie kiwną palcem. Natomiast osoba, która zdecydowałaby się zawiadomić policję natychmiast będzie znana zleceniodawcy tych SMS-ów i może się narazić na spełnienie groźby.

Adam Panek
Adam Panek
5 lat temu

Drab ciągle powołuje się na demokrację a sam zasiadł ponownie na stołku najpierw oszukując wyborców że jest członkiem PiS-u a potem łamiąc prawo w trakcie wyborów. Przecież to Państwowa Komisja Wyborcza czyli najwyższy organ wyborczy w Polsce wydał polecenie skreślenie Draba z listy, kwestionując jej decyzję to tak jakby kwestionować wyrok Sądu Najwyższego. Z całym szacunkiem do Pani Poseł ale wydaje mi się że aż tak daleko jej wpływy nie sięgają. Więc przestańcie pieprzyć farmazony wszyscy, którzy powtarzają za Drabem o demokracji i oskarżają uczciwych ludzi o jakieś machinacje wyborcze. Przepraszam za ostatnie zdanie ale się zirytowałem.

Radca prawny
Radca prawny
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

„Drab ciągle powołuje się na demokrację a sam zasiadł ponownie na stołku najpierw oszukując wyborców że jest członkiem PiS-u a potem łamiąc prawo w trakcie wyborów.” -A za coś takiego to już jest odpowiedzialność karna.
1. Na plakatach wyborczych Draba nigdzie nie było logo PiS-u.
2. Draba na burmistrza powołała jednogłośnie Rada Miejska Działoszyna.
3. Łamanie prawa w trakcie wyborów musi teraz odważny Panek udowodnić.

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  Radca prawny
5 lat temu

Napisałem że nie będę polemizował z anonimami więc Panie Radco proszę się przedstawić z imienia i nazwiska, w przeciwnym razie zawiadomię Policję o popełnieniu wykroczenia. Ale skoro Pan jest Radcą Prawnym to zapewne pan wie że posługiwanie się tytułem bez uprawnień jest wykroczeniem.

pancio
pancio
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

Z lodziarni pozbyli się największego trutnia. Hahaha

Wójt na Berdyczowie
Wójt na Berdyczowie
odpowiedział na komentarz  pancio
5 lat temu

W rekompensacie za wierną służbę w nieudanym puczu „boCHater ” dostanie fuchę na Bełchatowie.

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  Radca prawny
5 lat temu

Art. 248. Kto w związku z wyborami do Sejmu, do Senatu, wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów samorządu terytorialnego lub referendum:

2) używa podstępu celem nieprawidłowego sporządzenia listy kandydujących lub głosujących, protokołów lub innych dokumentów wyborczych albo referendalnych,

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

– podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

Marian
Marian
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

A co z tymi Szanowny Panie co uprawiają korupcję polityczną, czy to jest normalne, że wyborcy głosują np. na listę PSL a okazuje się, że wybrali pisiora, jaki paragraf ma Pań na takich?

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  Marian
5 lat temu

Też nie pochwalam takich działań, ale wybrani radni nie są związani żadnymi wytycznymi wyborców. Zdarza się też tak, że nie są dotrzymywane w wcześniejsze ustalenia to wtedy może się tak zdarzyć, że odchodzą oni do przeciwnego obozu politycznego.

Adam Panek
Adam Panek
5 lat temu

Dodatkowo dla zainteresowanych, prawdopodobieństwo unieważnienia wyników wyborów w Działoszynie i ponownych wyborów wynosiło 96 %, ale Mordalski wyżej ceni ludzkie życie i zdrowie niż chore ambicje miejscowego watażki.

Radca prawny
Radca prawny
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

Fantasta! Prawdopodobieństwo ponownych wyborów wynosiło „MNIEJ NIŻ ZERO” – można sobie śpiewać w nieskończoność. Gdyby nawet spełniły się wasze oczekiwania powtórka wyborów była by w takim samym stanie jak była czyli powtórka głosowania na jedynego kandydata PiC – Mariolkę. Wynik – 96 procent na to, że znów przegrała Sama ze Sobą, bo pies z kulawą nogą nie poszedł by w takich wyborach głosować. Zakład?

Adam Panek
Adam Panek
5 lat temu

Nie będę polemizował z TCHURZAMI kryjącymi się za pseudonimami. Kto jest odważny poda swoje nazwisko.

Wójt na Berdyczowie
Wójt na Berdyczowie
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

No nie dał ten wstrętny D… pracy, oj nie dał. A pisówa obiecała i g….o. Kilku zawiedzionych.

mieszkaniec Bedryczowa
mieszkaniec Bedryczowa
odpowiedział na komentarz  Wójt na Berdyczowie
5 lat temu

Rozumiem, zaufany pracowniku

Ja i ja
Ja i ja
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

Tchórz panie Panek pisze SIĘ……Co tam szkoła ważniejsze koryto u Mordalskiego

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  Ja i ja
5 lat temu

No nareszcie ktoś się zorientował, lecz pragnę poinformować że jest to błąd popełniony umyślnie dla tych najbardziej TCHÓRZLIWYCH czyli pana też.

Takisobie
Takisobie
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

Idiota czy kretyn?

Wójt na Berdyczowie
Wójt na Berdyczowie
odpowiedział na komentarz  Takisobie
5 lat temu

Razem wzięte podniesione do kwadratu.

szczery
szczery
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

bo co masz teraz nieuku powiedziec,myslisz ze ja sie na to nabiore,mnie guzik obchodzi Mordalski czy Drab,ale nie lubie cwaniakow aTY na takiego wygladasz

szczery
szczery
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

tchorz pisze sie przez o z kreska madralo

szczery
szczery
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

tchorz pisze sie przez o z kreska madralo

Ewka
Ewka
5 lat temu

Ciąg dalszy pisowskiej kichy.

Edek
Edek
odpowiedział na komentarz  Ewka
5 lat temu

Kicha pisowska totalna w regionie, brawo posłanka. Mamy nadzieję że Jarek wie kto psuje wizerunek PiSu.

pracownik komunalny
pracownik komunalny
5 lat temu

A czy drab nie może się podać do dymisji i rozpisać nowych wyborów?? Jeśli jest tak pewny zwycięstwa nie powinien mieć z tym problemów. Chyba że jest lepszy cwaniak i wie że nie ma szans w normalnych wyborach. Ja szczerze mówiąc liczyłem na to że wybory zostaną przeprowadzone jeszcze raz, tak mnie zapewniali pracownicy gminy dlatego oddałem głos nieważny…

wicek
wicek
odpowiedział na komentarz  pracownik komunalny
5 lat temu

w tej kadencji w zaistniałej sytuacji nie ma szans na ponowne wybory gdyż wybór burmistrza leży w kompetencji rady miejskiej

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  wicek
5 lat temu

Zawsze istnieje coś takiego jak REFERENDUM w sprawie odwołania zarówno Burmistrza jak i Rady

wicek
wicek
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

a niby po co referendum ?????????? Pana Rafała Draba popiera zdecydowana większość mieszkańców gminy Działoszyn i będzie on dalej rządził razem z radą miejską, którą niedawno wybraliśmy.

Luki
Luki
odpowiedział na komentarz  wicek
5 lat temu

Nie mieszkańcy tylko lizusy z rodzinami go poparli

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  wicek
5 lat temu

Po to że te wybory były poprzedzone łamaniem prawa i perfidną agitacją wyborczą i na pewno nie były uczciwe.

wicek
wicek
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

To zbieraj już podpisy. Zobaczymy ile osób Ci się wpisze ?????

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  wicek
5 lat temu

Wystarczy że podpiszą ci którzy czują się oszukani a takich jest wielu.

Halina
Halina
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

kto i przez kogo został oszukany to wszyscy doskonale wiedzą. Musieli by się wypowiedzieć Ci co haftowali obraz

Mateusz
Mateusz
odpowiedział na komentarz  Halina
5 lat temu

Pani Halino, kto i przez kogo został oszukany? Poważnie pytam, ponieważ niby wszyscy doskonale wiedzą, no ale ja nie wiem…

Proszę o poważną odpowiedź bez uogólnień i dużych kwantyfikatorów.

Wójt na Berdyczowie
Wójt na Berdyczowie
odpowiedział na komentarz  Mateusz
5 lat temu

Wyroki w sprawach karnych są jawne i możesz wystąpić do sądu o orzeczenie w sprawie kantu zhaftowanymi obrazami Matejki. Słyszałem tylko na rynku w Działoszynie, że jakiś cwaniak próbował je sprzedać do Niemiec czy USA za grubą forsę. Sprawa się rypła. Dostał zawiasy i grzywnę.
P.S. art. 212 kk wisi mi kalafiorem.

Franek
Franek
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
5 lat temu

Oszustem to Ty jestes! Przyznaj sie ze masz wyrok dot. wlasnie oszustwa. I nie osmieszaj sie juz bardziej bo wszyscy Cie juz dobrze poznali. Tyle donosow z Waszej strony i jakos wszystkie uwalone! Nie dziwie sie ze zona odeszla od Ciebie bo jak mozna zyc z takim czlowiekiem!

Adam Panek
Adam Panek
odpowiedział na komentarz  Franek
5 lat temu

Jutro składam na policji wniosek o ustalenie IP komputera i jego właściciela art 212 kk pomówienie jest przestępstwem

Luki
Luki
odpowiedział na komentarz  pracownik komunalny
5 lat temu

Dużo ludzi tak zrobili w konia no przecież mają dobrego nauczyciela

Wójt na Berdyczowie
Wójt na Berdyczowie
odpowiedział na komentarz  Luki
5 lat temu

Ale ci zryli „mUzg”. Aż rozum z niego wyleciał jak z tego U. Najgorsze jednak jest to, że ci co zorganizowali pucz wyborczy dalej pływają w tym szambie uważając parę tysięcy mieszkańców gminy Działoszyn za głupszych od siebie i dalej perfidnie wciskając swoje ochydne kłamstwa.

Ja i ty
Ja i ty
odpowiedział na komentarz  pracownik komunalny
5 lat temu

Jeszcze raz , a na czyj koszt? Nie znają ordynacji wyborczej?

Wójt na Berdyczowie
Wójt na Berdyczowie
odpowiedział na komentarz  pracownik komunalny
5 lat temu

Co ty fanzolisz? Kiedy to cie pracownicy gminy tak instruowali? Przy urnie?

Luki
Luki
5 lat temu

pana draba