R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRekordowy finał WOSP w powiecie pajęczańskim

Rekordowy finał WOSP w powiecie pajęczańskim

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie pajęczańskim po raz kolejny padł finansowy rekord. Dzięki pracy wolontariuszy oraz hojności sponsorów i licytujących w Pajęcznie udało się zebrać kwotę ponad 84 tysięcy złotych.

Pajęczański finał WOŚP inaczej niż w latach ubiegłych odbywał się na hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej. Występy artystyczne były przeplecione licytacjami przekazanych na orkiestrę przedmiotów oraz gadżetów. W tym roku pieniądze zebrane przez WOSP zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Koncert finałowy prowadził duet – Daria Zimoch oraz Paweł Usarek. Podczas części artystycznej na scenie zaprezentowali się m.in.: Pajęczańska Orkiestra Dęta, dziecięca grupa wokalna „Pającznki”, grupa dziecięca z Będkowa, dzieci ze SP nr 1, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz grupa muzyczna Razem. Nie zabrakło również akcentu sportowego, swoje niebywałe umiejętności pokazali adepci szkoły sztuk walki „WATAHA”. Ciekawą atrakcją nie tylko dla najmłodszych był tor dla samochodów zdalnie sterowanych przygotowany przez Mariusza Bosiaka. Lokalne koła gospodyń wiejskich z Białej, Patrzykowa i Obrowa oferowały przepyszne potrawy m.in. cztery rodzaje chleba z domowym smalcem, różnorakie ciasta oraz paszteciki z kapustą i grzybami.

Dzięki działającym na terenie całego powiatu wolontariuszom, sponsorom oraz licytującym udało się zebrać rekordową kwotę ponad 84 tysięcy złotych. Warto dodać, że w roku 2016 beneficjentem WOSP został pajęczański szpital. Do placówki trafiło wówczas 30 łóżek wraz z szafkami, materace przeciw odleżynowe i 4 wózki inwalidzkie. Łączna wartość sprzętu przekroczyła kwotę 180 tysięcy złotych.

wideo: Grzegorz Boroń

 

R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ola
ola
4 lat temu

a kto z pisu?

Eyru
Eyru
odpowiedział na komentarz  ola
4 lat temu

Ty

Realista
Realista
4 lat temu

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego za 30 łóżek z szafkami wraz z materacami oraz 4 wózki inwalidzkie kwota przekracza 180 tyś… ceny sprzętu medycznego są tak samo absurdalne jak koszta budowania dróg w Polsce tylko przestańcie nawijać ten nudny makaron że to przez PiS wiem że przegraliście PO raz kolejny ale wspomniany absurd jest od bardzo dawna

ZZK
ZZK
4 lat temu

co to za osp ?

Wstyd!
Wstyd!
4 lat temu

Ależ „fotograficzna” nędza! Dziesiątki zdjęć z Orszaków Trzech Króli, a z Orkiestry 11. Znaki czasu???

Jola
Jola
4 lat temu

Z licytacji można by było wyciągnąć więcej l, słabo prowadzącym to szło.
Drętwo i bez polotu ta pani licytowała .
Pan Barczak lub ten pan Gołąb by to roznieśli jak w poprzednich latach.