R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatStrażacy ochotnicy z Raciszyna mają nowy wóz strażacki

Strażacy ochotnicy z Raciszyna mają nowy wóz strażacki [WIDEO]

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciszynie mogą pochwalić się nowym wozem strażackim. Pojazd kosztował ponad osiemset tysięcy złotych.

Wóz strażacki został powitany w sobotę 11 stycznia w blasku flar i wyjących w tle syren alarmowych. Podczas uroczystości obecni byli druhowie, burmistrz Działoszyna Rafał Drab, przewodniczący rady miejskiej w Działoszynie Kazimierz Środa, sołtys wsi Raciszyn Honorata Soboń oraz mieszkańcy. Nowy nabytek to MAN GBA 4.6/16 o wartości niemal 830 tysięcy złotych. Urząd Gminy w Działoszynie przeznaczył na zakup pojazdu kwotę niemal 360 tysięcy złotych, 321 tysięcy dołożył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Udział finansowy w zakupie ma również Komenda Główna PSP (139 tys. zł) oraz firma WKG (10 tys. zł).

Pojazd wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt i nawet na osobach niezwiązanych z gaszeniem pożarów robił duże wrażenie. Nowy wóz pozwoli poprawić efektywność działań co przełoży się na szybszą interwencję w sytuacjach zagrożenia. Jest to kolejna inwestycja w sprzęt w jednostce. W ubiegłym roku strażacy otrzymali łódź ratowniczą.

Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciszynie gratulujemy nowego nabytku i życzymy, aby musieli używać go jak najrzadziej.


fot.: UMiG w Działoszynie, wideo: z Lotu Bociana

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pno
Pno
4 lat temu

Teraz konkurencja będzie równa z innymi jednostkami 😁 gratulacje!

Kamil
Kamil
4 lat temu

Racisoki to dobre chłopaki są! Gratulacje!

Emil
Emil
4 lat temu

Takiego prezesa jak ma Raciszyn to tylko pozazdrościć i życzyć każdej jednostce 🙂