R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRozlicz swój PIT – komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego

Rozlicz swój PIT – komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego

KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W PAJĘCZNIE  dot. rozliczenia rocznego za 2020 rok przez podatników osiągających przychody opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Uprzejmie Państwa informuję, iż:

1. Dla podatników opodatkowanych w 2020 roku podatkiem dochodowym od osób fizycznych i rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38 (tj. osoby osiągające dochody ze stosunku pracy, emerytur/rent krajowych, umowy o dzieło, umowy zlecenia, umowy akwizycyjnej, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, zasiłków z ubezpieczenia społecznego, zasiłków dla bezrobotnych, stypendiów i innych oraz osoby osiągające przychody z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych) Ministerstwo Finansów przygotowało usługę Twój e-PIT. Rozliczenia roczne zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. Będzie je można sprawdzić od 15 lutego do 30 kwietnia 2021r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów pod adresem podatki.gov.pl w e-Urzędzie Skarbowym. Udostępnione zeznanie PIT-37 i PIT-38 można: – zweryfikować i zaakceptować bez zmian, – zmodyfikować i zaakceptować, – odrzucić i rozliczyć się samodzielnie, – nic nie robić – w dniu 30 kwietnia 2021 zostanie ono automatycznie zaakceptowane.                     Usługa Twój e-PIT przygotuje również zeznania na formularzach PIT-28 i PIT-36. Zeznania PIT-28 będą dostępne dla osób, które rozliczają np. przychody z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, a także ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych. Zeznania PIT-36 będą udostępnione dla osób, które m.in. rozliczają przychody z najmu, z emerytur i rent z zagranicy. Podatnicy znajdą już w PIT-28 i PIT-36 dane z ubiegłorocznego zeznania i te, które urząd skarbowy posiada na temat ich dochodów, np. wpłacane zaliczki na podatek zryczałtowany za najem. W przypadku formularzy PIT-28 i PIT-36 należy sprawdzić i uzupełnić swoje rozliczenie, a następnie zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

2. Termin do złożenia zeznań PIT-37, PIT-38, PIT-36, PIT36L i PIT-39 za rok 2020 od dnia 15 lutego do 30 kwietnia 2021r. Termin do złożenia zeznania PIT-28 za rok 2020 od dnia 15 lutego do 1 marca 2021r. Zeznania złożone przed początkiem terminu uznaje się za złożone w dniu 15 lutego 2021r.

3. Płatnicy, tj. pracodawcy oraz inne organy, są obowiązani przekazać podatnikowi informacje o uzyskanych przez podatnika dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy lub roczne obliczenie podatku za 2020 rok (PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT40A/11A) w terminie do dnia 1 marca 2021r. 

4. Terminy zwrotu nadpłaty z zeznań podatkowych za rok 2020: – 45 DNI z zeznania złożonego ELEKTRONICZNIE, – 3 MIESIĄCE z zeznania złożonego w formie PAPIEROWEJ.

5. Dla e-PIT, z których wynika kwota do zapłaty, w przypadku płatności online z usługi Twój e-PIT, będzie prezentowany mikrorachunek podatnika.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pajęcznie Dorota Jędrasiak-Matuszczyk

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
3 lat temu

Tekst Urzędu Skarbowego -lakoniczny,zwięzły i na temat.Natomiast gdyby podatnik chciał się czegoś więcej dowiedzieć, to musi dzwonić,a w okresie świrusa nie ma żadnych szans-łączymy się z zajętym numerem lub automatyczną sekretarką, która wyjaśnia gdzie dzwonić i tak w kółko Wojtek.Brawo

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  ech
3 lat temu

Można się telefonicznie umówić na rozmowę z urzędnikiem na dzień i godzinę. Lub skorzystać z pomocy któregoś z biur doradztwa podatkowego

ech
ech
odpowiedział na komentarz  Elo
3 lat temu

Akurat dzisiaj miałem to szczęście być w US i był problem z wykazem wpłat, no i mnie to szczęście spotkało co napisane wyżej. Może to pech mnie dopadł?