R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRząśnia w czołówce Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego

Rząśnia w czołówce Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego

Gmina Rząśnia ponownie znalazła się w czołówce gmin wiejskich Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego.

W czwartek 1 grudnia 2022 r. w łódzkim Orientarium odbyła się uroczysta Gala podsumowująca drugą edycję Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego przy współpracy z Urzędem Statystycznym w Łodzi.

Gmina Rząśnia zajęła bardzo wysokie piąte miejsce w kategorii gmin wiejskich oraz zdobyła najlepszy wynik wśród gmin powiatu pajęczańskiego. Wyróżnienie odebrał Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk.

W rankingu badanych jest 16 wskaźników, a wśród nich budżet, zadłużenie, jakość pomocy społecznej, wysokość środków przeznaczonych na oświatę, plan zagospodarowania przestrzennego, itp. Wszystkie te dane są oficjalnymi danymi statystycznymi udostępnianymi przez Urząd Statystyczny. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa łódzkiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

źródło i fot.: Gmina Rząśnia
R e k l a m a

12 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

12 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ajCwajDraj
ajCwajDraj
1 rok temu

czy to prawda, że kopalnia niebawem zakończy działania na terenie gminy Rząśnia?

Nazwa
Nazwa
odpowiedział na komentarz  ajCwajDraj
1 rok temu

To rzecz powszechnie wiadoma, że ten region bełchatowski kończy swoją poważna aktywność w ciągu dekady.
Jeśli od kilku lat wierzysz ze może być inaczej to nie słuchaj pisowskiej propagandy bo oni to od lat Belchatowowi wciskaja i ci im nawet wierzą. A r… a ich bez mydła 🤪

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Nazwa
1 rok temu

Nikt cię tak nie wy..ucha jak Pielucha.

ktoś nie stąd
ktoś nie stąd
1 rok temu

Szczerze gratuluję

Picer
Picer
1 rok temu

Chwalą się tą gminą jaka to bogata i zaradna a droga w tej gminie nie swiadczy o tym bogactwie! Mówienia że to droga powiatowa itd jest trochę uciekanie od problemu. Z tego co ja widzę to ta droga została uszkodzona podczas prac kanalizacyjnych a to gmina robiła. Od dino do ronda powinna być nowa nawierzchnia asfaltowa! Dla bezpieczeństwa i wygody mieszkańców bo na to stać

Dziura
Dziura
odpowiedział na komentarz  Picer
1 rok temu

Od problemu to ucieka powiat, bo to droga powiatowa. A wicestarosta i członek zarządu jest z tego okręgu wyborczego. Brawo Paweł i Marzena.

Nazwa
Nazwa
odpowiedział na komentarz  Picer
1 rok temu

Sprawa jest jasna. Skoro droga jest powiatowa to temat załatwia powiat. Bo w innym wypadku po co te całe powiaty? I tak jak widać wszystko mają robić gminy to wywalić te całe tałatajstwo i będzie lżej. Po co nam jakiś starosta i wicestarosta. Nic nie robią i tyle. Opowiadają tylko pierdoły.

Konrad
Konrad
odpowiedział na komentarz  Nazwa
1 rok temu

No i doją niezłą kasę, często przeszkadzając.

Antoś
Antoś
odpowiedział na komentarz  Picer
1 rok temu

Żal du..e ściska? A ile gmina rząśnia będzie sponsorować powiat? Starości nie powinni tylko kasy doić,powinni coś robić a skoro kasy w powiecie brak i nie mają skąd wziąć to rozdzielić powiat pod inne powiaty i po sprawie

Last edited 1 rok temu by Antoś
Lucek
Lucek
odpowiedział na komentarz  Antoś
1 rok temu

Powiat by chciał aby gminy utrzymywały drogi powiatowe a oni biorą subwencje i doją kasę.

Sąsiad
Sąsiad
1 rok temu

Brawo gmina Rzasnia, gratuluję i tak trzymać. Na przekór zazdrośnikom.

Chudy Tadzik w czarnej rękawicy
Chudy Tadzik w czarnej rękawicy
1 rok temu

Rząśnia ogólnie zawsze jest w czołówce. Szczególnie w wyprowadzaniu pieniędzy z konta gminy. To już drugi raz, gdy z portfela gminy zniknęły znaczne sumy pieniędzy. Mija już przeszło 1,5 roku, gdy w związku z brakiem właściwego nadzoru wyparowało z konta gminy 5 mln zł. Winnych brak. Pani Skarbnik, która podpisała ten przelew jeszcze przez ponad kilkanaście miesięcy pobierała wynagrodzenie, gdyż wójt nie mógł skutecznie dostarczyć tej Pani wypowiedzenia umowy o pracę. Może czuł się współwinny zaistniałej sytuacji i łączył się w bólu z Panią skarbnik? Pytam tylko, nie stwierdzam. Mija 1,5 roku od tej kradzieży. Winnych jak nie było tak… Więcej »